Dishwasher 526358 1280

Domácí prostředek na mytí nádobí s oblíbenou vůní si snadno připravíte ještě dnes

Doma si můžete vyrobit snad opravdu všechny přípravky pro čištění a úklid domácnosti. Vyrábět lze doma i velké množství kosmetiky, tak proč byste si nemohli vyrobit jar na nádobí? Není to nic složitého a k výrobě vám postačí vám pouze pár ingrediencí, které nejsou nijak drahé. Postup přípravy je také velmi jednoduchý. Zároveň tak získáte možnost ohlídat si kvalitu jednotlivých surovin a budete si moci ohlídat, že do produktu přijdou jen látky, které jsou podle vás vhodné.

Mohlo by vás zajímat:  Nepříjemný zápach v lednici, ve kterém se mísí všemožné vůně: skoncujte s ním nadobro

Úspora peněz

Pokud máte trochu toho času, který můžete do výroby věnovat, finančně je mnohem úspornější vyrobit si mycí prostředek na nádobí doma. Suroviny nejsou nijak drahé, některé z vás jistě překvapí, jak jsou naopak levné. Různé mycí prostředky na nádobí, které koupíte v obchodech, jsou zbytečně předražené a plné zbytečných náhražek a chemikálií, kterým se lze doma snadno vyhnout. Proč podporovat drahé produkty, když si můžete vyrobit vlastní mycí prostředek za zlomek ceny a ještě si ohlídat jeho složení?

Mohlo by vás zajímat:  Rajčata do lednice nepatří. Chytré skladování ovoce a zeleniny je udrží dlouho čerstvé
Zdroj obrázku: Pixabay

Výroba domácího jaru

Na výrobu domácího mycího prostředku na nádobí budete potřebovat mýdlo nebo mýdlové vločky, jedlou sodu, ocet, trochu horké vody a esenciální vonný olej podle vašeho výběru. Pokud máte všechny tyto věci nachystané, pusťte se do samotné výroby. 

Pokud jste si nachystali mýdlo, nastrouhejte ho na mýdlové vločky. Pakliže jste koupili mýdlové vločky, tento krok vynechte, ušetřili jste si trochu práce. Rozpusťte mýdlové vločky ve stejném množství horké vody. Do této horké směsi přidejte polévkovou lžící jakéhokoli octa a poté přidejte ještě půl polévkové lžíce jedlé sody.

Mohlo by vás zajímat:  Na usazenou mastnotu v kuchyni je třeba jít z gruntu, těmto prostředkům neodolá
Zdroj obrázku: Pixabay

Roztok nechte vychladnout. Až bude úplně studený, nakapejte do něj libovolné množství jakéhokoli esenciálního oleje. Jen nesmíte množství esenciálního oleje přehnat, aby nebyl mycí prostředek až příliš tekutý, jiné měřítko není. Záleží na tom, jak moc intenzivní vůně vám bude na čistém nádobí vyhovovat.

Zdroj: https://naturesnurtureblog.com/homemade-dish-soap/
Přidat na Seznam.cz