Díky jediné surovině porostou orchideje jako o závod a všechny okouzlí bohatými květy

Díky jediné surovině porostou orchideje jako o závod a všechny okouzlí bohatými květy

Orchideje jsou nádherné květiny, které milují lidé po celém světě. Jejich pěstování není nejjednodušší a musíte jim poskytnout správné podmínky, vláhu i hnojivo. Kvasnice se obvykle spojují s pečením, ale skvěle je můžete využít také při pěstování těchto nádherných rostlin. Podívejte se, jak si vyrobit kvasnicové hnojivo, a připravte se na nádherné květy své orchideje!

Vlastnosti kvasinek pro rostliny

Droždí obsahuje velké množství vitamínu B, který je energetickou vzpruhou pro každou orchidej a mnoho dalších okrasných rostlin. Je také bohatým zdrojem cenných minerálních látek, zejména hořčíku, draslíku, fosforu a vápníku. Obsahuje také selen, zinek, chrom, železo a aminokyseliny, které podporují zdraví a růst rostlin.

Kvasnicové hnojivo se snadno vyrovná chemickým přípravkům na ochranu rostlin. Jedná se o mnohem levnější variantu, protože hnojivo můžete připravit i z prošlého droždí. Navíc budete používat zcela přírodní a ekologický prostředek, který nemá žádné negativní vedlejší účinky na naše zdraví a životní prostředí. Máte-li doma malé děti nebo mazlíčky, jde o dokonalou možnost hnojení.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak připravit zálivku?

Přistoupit k tomu můžete dvěma způsoby. Podíváme se na druhý způsob, který sice vyžaduje více trpělivosti, ale také je mnohem účinnější. Používejte ho jednou za 4 týdny. Jedná se o fermentované kvasnicové hnojivo, kdy dáte 100 g čerstvého droždí do velké mísy, zalijete sklenicí teplé vody a přidáte sklenici cukru.

Mohlo by vás zajímat:  Život s pejskem může být každý den radost. Oblíbené vychytávky šetří čas i peníze

Roztok dejte stranou na dvě hodiny. Poté zalijte 10 litry vlažné vody a nechte týden v otevřené nádobě. Tuto dobu potřebuje kvásek na kvašení. Před použitím na rostliny zřeďte hnojivo sladkou vodou v poměru 1 : 1 a aplikujte na substrát k orchidejím. Díky tomuto postupu dodáte květinám správnou výživu, která bude stimulovat jejich růst a povede k většímu květenství.

Zdroj: https://www.yardandgarage.com/homemade-orchid-fertilizer/
Přidat na Seznam.cz