Pár drobných změn oživí interiér a zútulní prostor. Nebojte se kombinovat materiál a barvy

Stačí několik drobných změn, které dodají interiéru zcela novou tvář a podobu. Většina z následujících rad je navíc cenově nenáročná, takže nemusíte mít ani velké výdaje. Jednou za pár let navíc mírné změny prospějí snad každému bytu, který je za tu dobu již okoukaný a jaksi příliš známý. Následující čtyři rady vám jistě pomohou přidat trochu oživení do vašeho interiéru.

Kombinace různých materiálů

Aby interiér nepůsobil příliš nudně, je dobré kombinovat více různých materiálů. Například dřevo můžete decentně doplnit skleněnými, či naopak kovovými prvky. Výsledný dojem bude působit útulně a zároveň moderně. Nesnažte se však najednou zakomponovat všechny materiály, aby výsledek nepůsobil příliš přeplácaným dojmem. Cílem je totiž především vytvoření jemných kontrastů.

Zdroj obrázku: Freepik

Přidejte kontrastní barvy

Pro výraznější vybavení interiéru se nebojte pracovat s barvami. Zvolte si jednu hlavní barvu, kterou doplníte podobnými odstíny. Pro ozvláštnění si také vyberte kontrastní barvu, se kterou vytvoříte zajímavé detaily. Tím dodáte celé místnosti více plastický a dynamický efekt.

Dekorace ve formě obrazů, sošek a svíček

Aby interiér nepůsobil příliš smutným a prázdným dojmem, bude potřeba přidat pár dekorací. Jejich hlavním účinkem je vytvoření útulného dojmu. Vyberte si pěkné obrazy, plakáty či použijte vlastní fotografie, která dáte do pěkných rámečků. K tomu připojte pár vonných svíček a sošek. Ovšem méně je někdy více, takže si na druhou stranu dávejte pozor, ať snahy o dekoraci nepřeženete.

Mohlo by vás zajímat:  Před colou odborníci varují, některé ženy si ji ale nemohou vynachválit. Znají totiž její tajemství
Zdroj obrázku: Freepik

Bytový textil

Pro dotvoření příjemného dojmu v domácnosti budete potřebovat správně vybraný bytový textil. Ten by měl být nejenom krásný na pohled, ale také praktický. Z toho důvodu si vždy všímejte, z jakého materiálu je daný prvek vyroben. Například v případě povlečení vždy sáhněte po bavlněné variantě, která má dlouhou životnost a příjemné vlastnosti.

Zdroj: https://www.decorilla.com/online-decorating/10-easy-ways-to-refresh-your-home-interior-design/
Přidat na Seznam.cz