Skvrny na stěně lze vyčistit jednoduše i tak, že po nich nezůstanou ani stopy

Skvrny na stěně lze vyčistit jednoduše i tak, že po nich nezůstanou ani stopy

Krásně čisté stěny jsou chloubou každého interiéru. Ovšem udržet stěny dokonale čisté dá obrovskou práci, mnohdy se na nich objeví skvrny, které se marně snažíme odstranit. Někdy je jejich odstraňování opravdu náročné a mnohdy spíše na škodu, protože se často stane, že je akorát zvětšíme. V některých případech se raději smiřujeme se skvrnou a vůbec se nesnažíme ji vyčistit. Skvrny ovšem nemusí dopadnout tak katastroficky. Pokud víte jak na to, podaří se vám je perfektně vyčistit. Jaké jsou tedy správné možnosti a způsoby odstraňování skvrn ze stěn?

Zdroj obrázku: Freepik

Čistá vroucí voda

Toto tvrzení vás zřejmě překvapí, ale ano. Úplně čistá vroucí voda bez jakýchkoli přísad je dobrým způsobem na vyčištění všech skvrn, které ještě nestihly zaschnout. Ať už se vám podařilo vylít na stěnu čaj, kávu, nebo jakýkoli jiný nápoj, použijte vroucí vodu a odstraňte skvrnu pomocí houbičky bez přidání čisticího přípravku. Pokud jste si skvrny všimli hned a hned jste ji šli vyčistit, bude to stačit. Pokud ne, nezoufejte a použijte níže uvedenou variantu. Jestliže stihla skvrna zaschnout, vroucí vodu ani nezkoušejte, mohli byste skvrnu zvětšit a uklízet pak větší část zdi.

Mohlo by vás zajímat:  Koberec i čalounění snadno vyčístíte i bez agresivní chemie. Domácí prostředek je šetrný, ale účinný
Zdroj obrázku: Freepik

Pár kapek mycí kapaliny

Pokud jste si všimli skvrny na zdi, která je již zaschlá, v jejím odstranění vám pomůže použít pár kapek mycího prostředku. V tomto případě si připravte čistou houbičku na nádobí, namočte ji do co nejteplejší vody, jaká teče z kohoutku. Na mokrou houbičku přidejte pár kapek mycí kapaliny na nádobí. Pak už stačí jen odstranit vzniklou skvrnu pomocí jemného tření houbičky. Až uvidíte, že je skvrna čistá, osušte ji suchým hadříkem, a to buď bavlněným, nebo z mikrovlákna, čímkoli tvrdším byste mohli sloupat namočenou barvu nebo ji při nejmenším poškrábat. Pokud se vám nepodaří stěnu osušit úplně, nevadí, počkejte až doschne, jen ji nenechávejte úplně mokrou a od pěny z mycí kapaliny.

Zdroj: https://www.merrymaids.com/cleaning-tips/quick-tips/how-to-remove-stains-from-walls/
Přidat na Seznam.cz