Laundry 963150 1920

Na odolné skvrny nejlépe fungují osvědčené metody našich babiček s pomocí kuchyňských přísad

S odolnými skvrnami se potýká čas od času každý. Přinášíme několik tipů na jejich odstranění, které již byly otestovány našimi maminkami a babičkami, proto můžeme s jistotou tvrdit, že zvládnou velmi dobře i tu nejhorší špínu. Kromě toho jsou zcela bezpečné a často levnější než komerční přípravky. 

Bramborový škrob využijete nejen na škrobení ubrusů

Bramborový škrob nejen zpevňuje ubrusy nebo ložní prádlo, ale také si dokonale poradí s mastnými skvrnami. Stačí znečištěné oblečení opatrně posypat a nechat působit. Škrob účinně absorbuje tuk. Asi po patnácti minutách je třeba z prádla odstranit zbytky škrobu a prádlo vyprat klasickým způsobem.

Mohlo by vás zajímat:  Osvěžte si domov vůněmi, které kočky nesnáší. Udržíte je tak v bezpečí
Zdroj obrázku: Pixabay.com

Směs na bázi žloutku a glycerinu dokonale odstraní mastné skvrny během chvilky

Dalším účinným prostředkem proti mastným skvrnám je dvousložková směs složená ze žloutku a glycerinu. Tento starý osvědčený recept pomáhá odstranit i ty nejodolnější nečistoty, které již pronikly hluboko do tkanin. Musíte jen rozšlehat vaječný žloutek a přidat do něj dostatek glycerinu, abyste získali pastovitou konzistenci, a směs opatrně aplikovat na kontaminovaný oděv, poté počkat alespoň třicet minut, aby měla směs šanci rozpustit všechen tuk. Nakonec je třeba oděv opláchnut v teplé vodě (pozor na teplotu, vaječný žloutek se může místo odplavení srazit) a klasicky vyprat v pračce. Poté bude jako nový.

Mohlo by vás zajímat:  Ženy rády nakupují boty, všechny uskladnit je ale oříšek. Kreativní nápady využijí každý centimetr místa
Zdroj obrázku: Pixabay.com

Exotické prací ořechy si poradí s těžkou špínou

Prací ořechy jsou dokonalým prostředkem pro lidi s citlivou pletí nebo při péči o velmi náročné tkaniny. Umožní vám účinně se vypořádat s odolnými nečistotami a zároveň nedráždí a nezpůsobují vyrážky různého původu. Vložte pět až šest ořechů do látkového sáčku a umístěte je se znečištěným oblečením do pračky. Vzniklá pěna odstraní i velmi silné nečistoty. Ořechy lze využít i jinak:

  • mytí vlasů,
  • mytí nádobí,
  • mytí ovoce nebo zeleniny.
Přidat na Seznam.cz