Polita Elektronika1

Politý telefon nebo počítač zachrání rychlý zásah. Hlavní je nepanikařit a řídit se jednoduchými kroky

Polili jste si počítač nebo chytrý telefon kávou či čajem? Toto je jeden z největších problémů elektronických zařízení. Ještě větším problémem je, že většina z nás netuší, jak tuto situaci správně řešit. Musíte samozřejmě jednat rychle a rozhodně nepanikařit. Abyste nepřišli o své cenné předměty, musíte postupovat podle jednoduchých kroků, na které se dnes důkladně podíváme.

Co potřebujete k záchraně elektronického zařízení?

Ujistěte se, že máte v domácnosti vždy po ruce suchý hadřík z mikrovlákna, papírový ručník, suchou rýži, destilovanou vodu, šroubovák pro případnou demontáž na jednotlivé části a tekutý isopropanol (v případě, že tekutina obsahuje cukr). Zdá se to jako hodně věcí, ale většinu z nich máte běžně v domácnosti. Nesmíte jen zapomenout, že je musíte v této situaci vytáhnout a použít.

Mohlo by vás zajímat:  Zazimování bazénu krok za krokem
Zdroj obrázku: Freepik

Krok za krokem

Jednejte rychle a v první řadě zařízení odpojte, pokud bylo připojeno k síti. Vyndejte baterii a všechna externí zařízení (např. sluchátka). Nikdy nekontrolujte, zda zařízení funguje. Aktivace může způsobit elektrický zkrat. Poté předmět protřepejte, abyste odstranili tekutinu. Opatrně odstraňte kryt a oddělte suché části od mokrých. Poté vlhké předměty dejte do misky se suchou rýží a zakryjte papírovým ručníkem.

Až budou všechny části zařízení skutečně suché, otřete je hadříkem z mikrovlákna navlhčeným přípravkem na čištění elektronických zařízení. Díky tomu odstraníte skvrny, a přitom je nenavlhčíte. Vnější povrch očistěte destilovanou vodou. Následně vše osušte papírovou utěrkou a zařízení opět složte dohromady. Nakonec přístroj spusťte a zkontrolujte, jestli v pořádku pracuje.

Mohlo by vás zajímat:  Kopřivový hnůj je účinné hnojivo, bohaté je především na dusík
Zdroj obrázku: Freepik

Na tohle si dejte pozor

Existuje několik věcí, kterých byste se měli vyvarovat. Nikdy ihned nekontrolujte jeho funkčnost a nezapínejte jej. Nesušte spotřebiče při vysokých teplotách, například na radiátoru. Musí vyschnout přirozeně, protože kontakt s horkým vzduchem může způsobit zkrat. A nikdy neprovádějte čištění jinými prostředky, než které jsou určeny pro tyto účely. Mohlo by dojít k poškození.

Zdroj: https://www.maketecheasier.com/dry-out-wet-electronics/
Přidat na Seznam.cz