Nejčastější chyby při praní ničí oděvy i pračku. Podívejte se, co rozhodně nedělat

Nejčastější chyby při praní ničí oděvy i pračku. Podívejte se, co rozhodně nedělat

Máte pocit, že praní je naprosto jednoduchá činnost v domácnosti, na které nemůžete dělat nic špatně? Omyl. Chyby při praní jsou velmi časté a dělá je mnoho z nás. Bohužel tím negativně ovlivňujeme kvalitu našich oděvů a jejich životnost. Pokud nechcete dále ničit své oblečení, podívejte se na časté chyby, které možná děláte i vy.

Špatné třídění i ignorování skvrn

Mnoho lidí třídí pouze podle barvy a nedívají se na nic jiného. To je ovšem velká chyba, protože třídit byste měli také podle typu materiálu, ze kterého je oblečení vyrobeno. Například flísové oděvy by se měly prát odděleně a ručníkům nesvědčí kontakt se syntetickými tkaninami v pračce. Častou chybou je také špatné odstranění skvrn. Pokud je drhnete silně, v látce se objeví díra. Nejlepší je přiložit k čerstvé skvrně hadřík nebo papírový kapesník, který tekutinu nasaje.

Příliš mnoho prášku nebo nezapnuté oblečení

Příliš mnoho z nás používá příliš mnoho pracího prášku, což nesvědčí oblečení ani pračce. Vzniká kvůli tomu velké množství pěny, která sbírá nečistoty a usazuje se na oblečení. To znamená, že nebudete mít dokonale čisté oblečení, což je trochu paradox. Dávejte si pozor na množství, které používáte, a všechno bude v pořádku.

Mohlo by vás zajímat:  Domácí prací a čisticí prášky jsou skvělou variantou pro všechny, kteří chtějí používat šetrné prostředky
Zdroj obrázku: Freepik

Velkou chybou je také moment, kdy oblečení nezapnete. Zipy bohužel mohou poškodit jiné oblečení, když je necháte rozepnuté. Podobné je to ale i s knoflíky. Jakmile je nezapnete a dáte svetr, halenku nebo košili do pračky, mohou se od látky odtrhnout. To je velmi nepříjemné, protože je budete muset hledat v pračce a poté přišívat. Ušetřete si práci a jednoduše je před praním zapněte.

Zastavení pračky během cyklu

Někteří lidé zastavují pračku během provozu, protože si myslí, že by se mohla přehřát a poškodit. A to zejména v případě, že perou několik várek za sebou. Opak je pravdou. Tím, že vyperete během jednoho dne několik praček bez velkých přestávek, můžete snížit spotřebu energie. Pračka si bere nejvíce energie, když musí zahřívat jádro. Díky provozu bude jádro zahřáté a spotřeba bude nižší.

Zdroj: https://www.huffpost.com/entry/laundry-mistakes-people-make_l_61803ce2e4b0bf8728db9167
Přidat na Seznam.cz