Skvrny na pohovce bývají odolné, každá nečistota má ale své řešení

Skvrny na pohovce bývají odolné, každá nečistota má ale své řešení

Pohovky jsou kámen úrazu, především s malými dětmi a mazlíčky. Stačí jen málo a nevzhledná skvrna je na světě. Ochránit sedačku je jednoduše nadlidský úkol. Děti si rády malují, běhají s jídlem. Domácí mazlíčci vběhnou do domu se zablácenými tlapkami. Nemusíte panikařit a objednávat novou pohovku, máme pro vás několik užitečných způsobů, díky kterým ji vyčistíte.

Zdroj obrázku: Freepik

Nečekejte na nic

Nečekejte až skvrna uschne, reagujte okamžitě! Čím čerstvější skvrnu se budete snažit odstranit, tím lépe uděláte. Pokud máte mastnou skvrnu, zasypte ji bramborovým škrobem nebo mastkem. Položte na přípravek piják a nechte hodinu působit. Poté pohovku vysajte. Pokud na pohovce zůstala skvrna, postup ještě jednou opakujte. Poté celek očistěte namočeným hadříkem v horké vodě. Pozor! Nečistěte hadříkem pouze malý kousek. Očistěte celý díl pohovky, aby vám nevznikla nevzhledná mapa od vody.

Mohlo by vás zajímat:  Zbavte se natrvalo nepříjemného zápachu a osvěžte svůj domov oblíbenou vůní

Káva, čaj, majonéza

Milujete kafíčko? A stalo se vám někdy, že jste jej rozlili na pohovku? Jedná se o agresivní skvrnu, která jde opravdu špatně odstranit. To stejné platí i pro čaj. Kvůli tříslovinám dokáže čaj pořádně pohovku zabarvit. To stejné platí i o majonéze. Ta taky jde velmi špatně dolů. Vyzkoušejte kyselinu citronovou a líh.

Zdroj obrázku: Freepik

Stačí, když smícháte dvě čajové lžičky kyseliny citronové a jednu polévkovou lžíci lihu. Naneste na skvrnu, nechte pět minut působit a poté pomocí jemného hadříku skvrnu čistěte. Jakmile se skvrna pustí, nastrouhejte do teplé vody žlučové mýdlo a pomocí houbičky či hadříku pohovku opláchněte. Opět se snažte čistit větší plochu, aby nebyla vidět nevzhledná mapa.

Mohlo by vás zajímat:  Kvalitní spánek zajistí pouze vhodná matrace. Faktorů při výběru je několik

Krev na pohovce

I to se stane a nejde o žádný malý problém. Rozhodně ale nechoďte na krev s horkou vodou. Srazila by se a její odstranění by bylo skoro nemožné. Raději použijte studenou vodu a žlučové mýdlo. Rozhodně takové mýdlo kupte. Stojí pár korun a pokud máte děti, jednoznačně ho využijete víckrát. Vyčistěte skvrnu vzniklým roztokem a máte hotovo.

Zdroj: https://www.mollymaid.com/cleaning-tips/living-rooms/how-to-clean-couch-stains/
Přidat na Seznam.cz