Modern Aromatic Oil Diffuser With Fresh Herbs .

Zvlhčit vzduch v interiéru lze několika možnostmi, které se liší kvalitou i cenou

Jistě víte, že suchý vzduch je škodlivý pro naše zdraví. Cítíme se nejlépe, když je vlhkost vzduchu v bytě mezi 40 a 60 procenty a vnitřní teplota kolem 22 stupňů. Během topné sezóny ani nemusíte kontrolovat, jestli má vzduch ideální vlhkost, protože ji mít nebude. Bez dalšího zvlhčování správné hladiny jednoduše nemůžete dosáhnout. Jak docílit zdravé vlhkosti vzduchu v interiéru?

Mokré ručníky jsou jednou z možností

Základní řešení, které vás jistě napadne jako první, je hodit přes radiátory mokré ručníky, které budou odpařovat vlhkost do místnosti. Je to velmi logický a levný krok, ale pokud máte doma děti, neměli byste to dělat a spíše uvažovat o něčem jiném. Pediatři varují, že tzv. „těžká pára“, kterou tímto způsobem uvolníte, není vhodná pro malé děti.

Mohlo by vás zajímat:  Zvládněte generální úklid bez stresu a rychle. Mnohé činnosti si lze velmi ulehčit
Zdroj obrázku: Freepik

Profesionální zvlhčovače

Pokud se rozhodnete pro koupi zvlhčovače, máte hned tři možnosti: parní, ultrazvukový nebo odpařovací. Parní zvlhčovač funguje tak, že ohřívá vodu na 100 °C a vytváří se pára. Výhodou je velmi nízká cena a vysoká účinnost. Nevýhodou je bohužel vyšší spotřeba energie než u jiných zvlhčovačů vzduchu. Druhou možností je ultrazvukový zvlhčovač, který rozkládá molekuly vody, čímž vytváří mlhu, která zvlhčuje vzduch.

Výhodou je poměrně nízká cena a tichý provoz. Nesmíte ovšem zapomínat na výměnu filtrů. Tím zabráníte usazování bílých minerálů na elektronických zařízeních a uvnitř nich. Právě nutnost výměny filtrů je nevýhodou tohoto produktu. Pokud máte tvrdou vodu, budete je muset měnit poměrně často. Navíc pro domácí mazlíčky mohou být vysokofrekvenční zvukové vlny poměrně nepříjemné.

Mohlo by vás zajímat:  Vlněný koberec se udržuje snadno, se správnou péčí vydrží krásný roky
Zdroj obrázku: Freepik

Poslední možnost

Odpařovací zvlhčovač je vybaven ventilátorem, který nasává suchý vzduch dovnitř, filtruje ho přes speciální podložku a vypouští vlhký vzduch. To znamená, že se nejen zvlhčí, ale také vyčistí. Výhodou je, že přístroj využívá přirozený proces odpařování vody a čistý vzduch. Nevýhodou je nutnost výměny antibakteriální vložky. Navíc jsou mnohem dražší než jiné typy zvlhčovačů.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/homemade-humidifier
Přidat na Seznam.cz