Bez poklic se při vaření neobejdeme. Jejich uložení však může být oříšek. Majitelé malých bytů přichází s metodami, které pomohou každému

Bez poklic se při vaření neobejdeme. Jejich uložení však může být oříšek. Majitelé malých bytů přichází s metodami, které pomohou každému

V každé kuchyni nesmí chybět hrnce. A k nim neodmyslitelně patří poklice. Ta nejenom zamezí tomu, aby hotový pokrm prskal ven. Také pomůže k lepšímu udržení teploty, k rychlejšímu ohřevu a tak i úspoře peněz za energie. Po vaření ale přichází fáze mytí a následně velký oříšek. Kam poklice uložit, aby nezabíraly příliš mnoho místa a byly stále po ruce? Mnohdy je třeba improvizovat, nebo přicházet s novými metodami a postupy. Ty nejlépe znají majitelé malých bytů, kteří už vymysleli řadu možností, jak a kam s poklicí.

Mohlo by vás zajímat:  Myčka na nádobí si zaslouží pravidelnou péči, jedině tak bude stále čistá a voňavá

Když není místo ve skříňce, zavěste ji

Skvělým způsobem, jak uložit pokličky, je zavěšení na stěnu skříňky. Za tímto účelem stojí za to koupit speciální stojan, který se instaluje na dvířka, ušetří místo a zajistí přehledné uspořádání. Alternativou k věšáku mohou být háčky na ručníky. Postačí nainstalovat dva háčky pod úhlem 45 stupňů na vnitřní stranu dveří skříně v dostatečné vzdálenosti.

Zdroj obrázku: Pixabay

Další alternativou jsou vhodně zvolené věšáky na ručníky. K uložení pokliček můžete využít i jednu z kuchyňských stěn, čímž získáte i efektivní designový doplněk. Stačí na ni namontovat několik háčků nebo držáků, využijete ji i na další kuchyňské doplňky. Taková zeď může vypadat opravdu dobře, pokud bude navržena správným způsobem.

Mohlo by vás zajímat:  V kuchyni se ukrývá učiněný poklad na vyčištění celého domova: jedlá soda

Vylepšete ukládání v poličkách a zásuvkách

Ideální je mít všechny pokličky samostatně v jedné dostatečně hluboké zásuvce, ale ne vždy se to podaří. Jednou z možností je přepažení zásuvky na dvě části. Pokud chcete pokličky ukrýt ve skříňce s ostatním příslušenstvím, ale nemáte možnost ji rozdělit, můžete použít starý lavor nebo mísu. Budou uloženy na jednom místě a nebudete se muset prohrabávat mezi hrnci a dalším příslušenstvím. Do skříně můžete také dát starý odkapávač na nádobí, do kterého pokličky zasunete. Budou uloženy svisle, díky čemuž k nim budete mít snadný přístup. Alternativou k odkapávači mohou být vyřazené stojany na CD či gramofonové desky.

Zdroj: https://www.thekitchn.com/10-smart-cheap-ways-to-organize-pot-lids-shopping-guide-216993
Přidat na Seznam.cz