Cigarety1

Proti zápachu z cigaret funguje nejlépe možnost, o které kuřáci nechtějí ani slyšet

Ať už kouříte vy, nebo lidé ve vašem okolí, zápach tabáku se velmi snadno usadí na vašem oblečení i v domově. Většinou je velmi těžké se ho zbavit a zároveň je pro většinu z nás velmi nepříjemný. Dnes se podíváme na osvědčené způsoby, jak můžete tento zápach odstranit ze svého života, i když máte vedle sebe silného kuřáka.

Hodně pomohou citrusy

Citrusové slupky fungují jako úžasný pohlcovač pachů. Zvolit přitom můžete slupky z pomeranče, citronu nebo limetky. Rozložte je po celém bytě a nezapomeňte ani na koš se špinavým prádlem. Tento jednoduchý trik vás zbaví intenzivní vůně tabáku a naopak budete mít v bytě či domě nádhernou citrusovou vůni. Váš domov tak bude místo tabáku vonět čistotou.

Mohlo by vás zajímat:  Brambory vyčistí skvrny a vrátí lesk příborům. Využití najdou i v kosmetice
Zdroj obrázku: Freepik

Mastek nebo dětský pudr jsou také skvělé prostředky pro odstranění tabákové vůně. Ideální jsou při použití na oblečení. Stačí, když tímto práškem posypete oblečení a po několika hodinách jej setřesete dolů. Musíte ovšem dávat pozor, protože tuto metodu můžete použít jedině na světlém oblečení. Na černém by zůstaly stopy po prášku a zničili byste si své oblíbené kousky.

Co dalšího můžete použít?

Jedlá soda je další skvělou variantou, která zjemní ostrý zápach. Nemusíte ji přitom nikde rozsypávat, ani připravovat domácí čistidlo. Úplně postačí, když ji nasypete na talířek nebo do malé misky a postavíte poblíž popelníku. Jedlá soda absorbuje nepříjemnou vůni, která vás díky tomu bude obtěžovat jen velmi málo.

Mohlo by vás zajímat:  Mnoho z nás skladuje potraviny špatně. Správné uložení prodlouží jejich čerstvost
Zdroj obrázku: Freepik

Posledním tipem je změna životního stylu! Snažte se kouření omezit nebo s ním úplně přestat. A pokud to nechcete nebo nedokážete udělat, nahraďte tradiční cigarety alternativními tabákovými produkty, ve kterých se tabák nespaluje, ale pouze zahřívá. Elektronické cigarety nevypouští do ovzduší popel, ale pouze aerosol, který má mnohem méně intenzivní vůni než běžné cigarety. Díky tomu vám oblečení ani domov nebudou zapáchat, i když budete dál pokračovat ve svém zlozvyku.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/how-to-get-rid-of-cigarette-smell-in-house
Přidat na Seznam.cz