Wc 1210963 1920

Tipy pro zářivě čistou a dezinfikovanou toaletu každý den

Není třeba diskutovat o tom, že o čistotu v koupelně a na toaletě se musíte starat s maximální péčí. Akumulace vlhkosti zde vede k tvorbě vodního kamene, usazenin, plísní a všudypřítomné bakterie se šíří velkou rychlostí. Největší množství z nich se hromadí uvnitř a kolem toalety, a proto jsou její pravidelné čištění a každodenní dezinfekce tak důležité. Doporučujeme používat k tomuto účelu osvědčené domácí prostředky, jako jsou:

  • jedlá soda,
  • kyselina citronová,
  • ocet.

Jedlá soda je nejlepší na vodní kámen

Usazeniny vodního kamene v záchodové míse jsou jednou z nejobtížnějších nečistot, s nimiž se musí každá hospodyňka v domácnosti potýkat. Účinná směs na bázi octa a jedlé sody vám ušetří mnoho potíží. Stačí rozpustit 1‍/‍3 šálku sody ve sklenici octa. Poté směs nalijte do toalety a nechte ji působit asi 30 minut. Nakonec musíte toaletní mísu pečlivě vyčistit kartáčem.

Mohlo by vás zajímat:  Čištění koupelny nemusí být horor. Na všechny nečistoty postačí jen pár prostředků
Zdroj obrázku: Pixabay.com

Jedlá soda je také skvělá pro čištění potrubí. Jednou týdně stojí za to nasypat do záchodové mísy sklenici tohoto přírodního přípravku a zalít ho vroucí vodou. Při provádění tohoto postupu buďte opatrní a dávejte pozor na oči a chraňte si ruce rukavicemi, protože přípravek hodně pění. Odstraní nepříjemný zápach a zabrání ucpání potrubí.

Čistící tablety

Co mají tablety na zubní protézy společného s lesklou a dokonale osvěženou toaletou? Mnohem víc, než se na první pohled může zdát. Vložte několik tablet do záchodové mísy, nechte je přes noc působit a ráno jednoduše spláchněte. Díky tomuto jednoduchému triku bude záchod nádherně čistý. A nebudete se s ním muset drhnout.

Mohlo by vás zajímat:  V koupelně na nás číhají nebezpečné mikroby. Na nejproblémovější místa zapomínáme
Zdroj obrázku: Pixabay.com

Tablety vhodné do myčky lze použít podobným způsobem. Pokud máte v záchodové míse ošklivé žluté skvrny nebo usazeniny vodního kamene a chcete se jich rychle zbavit, rozpusťte v nich tabletu do myčky. Poté namočte kartáč do směsi a vyčistěte i záchodové sedátko. Nakonec toaletu opláchněte vodou.

Přidat na Seznam.cz