Kocka

Šetřete peněženku i životní prostředí. Mnoho produktů pro úklid už máte doma

Existuje mnoho specializovaných prostředků, díky kterým můžete vyřešit kdejaký problém nebo si ulehčit život. Neutrácejte zbytečně za drahé přípravky, všechny totiž nejspíš máte doma. Je jen třeba je objevit a naučit se je používat. Vyzkoušejte tyto skvělé rady pro vaši domácnost.

První tip bude vhodný pro všechny milovníky domácích mazlíčků. Pokud žijete ve vaší domácnosti s kočkou, pak jistě znáte momenty, kdy si kočka brousí své drápy. Bohužel tuto činnost provozuje zrovna na vašem kusu nábytku. Neutrácejte za speciální postřiky, které mají kočky odradit od škrábání nábytku. Stejně účinná je také směs alkoholu s citronovou šťávou. Jestliže si vaše kočka brousí drápy o nohy židle, zkuste je potřít suchým mýdlem. Jeho vůni kočky většinou nesnášejí.

Mohlo by vás zajímat:  Na ochranu před klíšťaty je důležité myslet i na podzim
Zdroj obrázku: Freepik

Houba na mytí nádobí

Houbička na mytí nádobí může posloužit ještě k dalším účelům. Máte svetr plný žmolků a nesnášíte jejich obírání po každém praní? Nepořizujte zbytečně speciální žiletky na oblečení a zkuste použít hrubou stranu houbičky. Houbička by měla být suchá a čistá, jedině tak zachováte perfektní stav vašeho oblečení. Pokud před praním obrátíte svetr naruby, vyhnete se velkému žmolkování.

Zapomeňte na zdlouhavé mytí rukou

Potřebujete se zbavit nepříjemného zápachu na vašich rukou po přípravě oběda? Zejména cibule, česnek nebo ryby jsou cítit ještě dlouho po přípravě pokrmu. Pokud chcete jednoduše odstranit zápach ze svých rukou, použijte jednu kovovou lžičku. Možná vás překvapí, že stačí lehce namočit ruce a otřít o ně kovovou lžičku. Ta na sebe naváže veškeré pachy a působí jako katalyzátor.

Mohlo by vás zajímat:  Sušení prádla na sušáku má pravidla: oblečení uschne rychleji a udrží si tvar
Zdroj obrázku: Freepik

Nejlepší lešticí prostředek

Váš oblíbený hadřík z mikrovlákna už nefunguje jako nový a vy po svém úklidu nacházíte velké šmouhy na zrcadlech i čerstvě umytých oknech? Neutrácejte za nové hadříky na leštění a vyzkoušejte něco jiného. Klasický novinový papír totiž dokáže krásně vyleštit veškeré lesklé povrchy. Už naše babičky používaly tuto metodu pro perfektně vyleštěná okna a zrcadla.

Zdroj: https://www.lifehack.org/articles/money/25-unnecessary-wastes-money-you-dont-think-about.html
Přidat na Seznam.cz