Mastnota1

Na usazenou mastnotu v kuchyni vyzkoušejte domácí čisticí prostředky, výsledek vás ohromí

Mastnota na kuchyňské lince je noční můrou každé hospodyňky. Nikdy se jí však stoprocentně nevyhneme, pokud nechceme urputně leštit celou kuchyni po každém kulinářském výtvoru. Nezbývá nic jiného než se jednou za čas (alespoň 1krát za měsíc) pustit do důkladného úklidu odshora dolů pomocí správných čisticích prostředků, díky kterým půjde mastnota dolů raz dva. A co takhle si ty zázračné přípravky na odstranění špíny a usazené mastnoty vyrobit v pohodlí domova za minimum peněz?

Mohlo by vás zajímat:  Tableta do myčky v kombinaci s melaminovou houbičkou rozzáří sprchový kout
Zdroj obrázku: Freepik

Začněte odshora

Nejvíce špíny je vždy na vrchu skříněk. Nikdo neví, jak je to možné, vždyť tyto plochy se přece nedostanou do přímého kontaktu s potravinami. Nečistoty a mastnota se tam ale dostávají prostřednictvím prachových částic, na které se nalepí a ty se usadí nahoře na skříňkách, které se neutírají každý den jako zbytek kuchyňských ploch. Co tedy na tyto usazeniny zabírá?

Olej a bramborový škrob! Jednoduše smíchejte 10 lžic škrobu se stolním olejem a vytvořte hladkou pastu. Naneste ji na čištěnou plochu a nechte 5 minut působit. Poté otřete hadříkem namočeným v teplé vodě a vytřete do sucha papírovou utěrkou. Jestliže chcete vyčistit i vnitřky skříněk, nejlépe vám k tomuto účelu poslouží ocet, který působí jako prevence proti plísním a zároveň dezinfikuje. Nalijte ocet do rozprašovače a postříkejte vnitřky skříněk. Ihned stírejte vlhkou utěrkou.

Mohlo by vás zajímat:  Tři chyby, které zbytečně pokazí grilování
Zdroj obrázku: Freepik

Nezapomínejte na ostatní kuchyňské potřeby a doplňky

Vše, co se nachází na kuchyňské lince, ať už je to dekorace, nebo běžně používaná pomůcka, má na sobě nepatrnou vrstvu prachu a mastnoty. Nečistot se zbavíte pomocí vlastního čističe. Všechny používané potřeby vložte do velké mísy s horkou vodou a následně přidejte čtvrt šálku jedlé sody, 2 lžíce soli a 4 lžíce prostředku na nádobí. Rozmíchejte a po vychladnutí vydrhněte houbičkou. Nakonec vše opláchněte pod tekoucí vodou.

Zdroj: https://home.howstuffworks.com/home-improvement/household-hints-tips/cleaning-organizing/5-great-ways-to-clean-grease.htm
Přidat na Seznam.cz