skvrny1

Dekorativní kosmetika skončí občas nechtěně i na oděvu, takové skvrny ale nejsou žádná pohroma

Skvrny od kosmetiky se netýkají pouze žen, i když u nich je samozřejmě vlivem dekorativní kosmetiky mnohem vyšší šance ušpinění. Co se týká jiných, i muži a děti se mohou od určitých druhů kosmetiky umazat, tam ale stačí oblečení prostě vyprat. Problém nastává až s dekorativní kosmetikou, kterou používá mnoho žen. Když už se vám takováto patálie podaří, nemusíte se bát, že byste váš oblíbený kus oblečení museli vyhodit. Pokud víte jak na to, dokážete se zbavit všech druhů skvrn od různých typů kosmetiky. Jaké jsou ty správné postupy?

Zdroj obrázku: Freepik

Pudr

Ať už se vám na tělo dostane pudr jakékoli struktury, postup jeho odstranění je stejný. Nejprve skvrnu od pudru namočte do vody a snažte se ji co nejlépe odstranit. Pak se chopte jakékoli pěny na holení a vyčistěte skvrnu s ní. Pokud se vám nepodaří skvrnu zcela odstranit, můžete ještě využít sílu glycerinového mýdla. Pak už skvrna zaručeně zmizí. Způsob použití je úplně stejný jako běžné použití mýdla. Prostě namydlit a smýt, klidně opakovaně.

Mohlo by vás zajímat:  Indukce stále stoupá v oblíbenosti, kromě snadného vaření se i lehce udržuje

Řasenka

Při malování se dostane na tričko velmi dobře také řasenka. Pokud se vám to povede, rozhodně se nelekejte. S řasenkou je opravdu velmi lehké pořízení. Stačí ji přetřít obyčejným odlakovačem na vatovém tamponku. Pokud máte možnost, vyzkoušet můžete i postříkat skvrnu lakem na vlasy a sledovat, jak řasenka mizí.

Zdroj obrázku: Freepik

Lak na nehty

Ani lak na oblečení není žádnou výjimkou. Pokud si laku všimnete včas, rychle pod skvrnu umístěte papírový ubrousek, aby nasál co nejvíce barvy a pak zkuste skvrnu vyčistit běžným odlakovačem. Pokud se vám to nepovede nebo lak stihne mezitím zaschnout, není nic snazšího než dát poskvrněné oblečení do mrazáku. Po úplném ztuhnutí půjde velmi dobře sloupat plastovou kartičkou. Uvidíte, že lak velmi rychle pustí a vy se tak nebudete muset loučit se svou oblíbenou halenkou.

Zdroj: https://www.thespruce.com/remove-makeup-stains-from-clothes-carpets-2147108
Přidat na Seznam.cz