Konec nepříjemného zápachu v koupelně. Voňavé ovoce či bylinky budou tím pravým

Koupelna je místem, kde se může objevovat nepříjemný zápach způsobený velkou vlhkostí a častým používáním dané místnosti. Pro odstranění a vytvoření příjemné vůně však nemusíte sahat po chemických prostředcích, které mohou mít negativní dopady na lidské zdraví. Velmi dobře totiž poslouží i následují rady s využitím přírodních a šetrných prostředků.

Citronová kůra

První radou je obyčejná citronová kůra, která účinně absorbuje nejen nepříjemný zápach, ale také případné nečistoty ve vzduchu. Z toho důvodu je vhodná do každé místnosti. Citron přitom stačí jednoduše oloupat a takto získanou kůru umístit do koupelny, kde ji můžete zavěsit například na provázek. Jednou za pár dní kůru vyměňte za novou a svěží vůně je zaručena.

Zdroj obrázku: Freepik

Anýz a skořice

Druhý recept pro voňavou koupelnu obsahuje aromatické koření, jako jsou anýz a skořice. Dokážou absorbovat nepříjemný zápach a zároveň chrání místnost před rozvojem bakterií a plísní, což je v případě koupelny rozhodně žádoucí a praktické. Pro snížení zápachu v místnosti tak do menší skleničky dejte několik hvězdiček anýzu a trochu skořice vcelku.

Levandule

Další způsob využívá voňavé levandule. Tu je možné použít v čerstvé i sušené podobě. Pokud zrovna nemáte k dispozici přímo květy levandule, můžete si vystačit s éterickým olejem vyrobeným právě z této příjemné bylinky. Sušené sáčky s levandulí však nabídnou dlouhou výdrž a skutečně dobře poslouží při snaze o příjemně voňavý domov.

Mohlo by vás zajímat:  S vyčištěním lednice zmizí také nepříjemný zápach. Ale existuje i trvalejší řešení
Zdroj obrázku: Freepik

Ocet

Pro úklid používejte ocet naředěný s vodou. Ten se totiž postará o skvělé vyčištění koupelny a navíc pomůže s odstraněním nežádoucích pachů. Přidejte ho do vody pro otírání povrchů nebo ocet používejte ve formě postřiku na problematická místa. Kromě odstranění zápachu totiž v koupelně pomůže i proti vodnímu kameni, který bývá složité odstranit.

Zdroj: https://www.bobvila.com/slideshow/the-8-easiest-ways-to-eliminate-bathroom-odor-51808
Přidat na Seznam.cz