Šest tipů pro dokonalý spánek: ospalost a špatné sny už budou minulostí

Šest tipů pro dokonalý spánek: ospalost a špatné sny už budou minulostí

Známe to asi všichni, každý z nás někdy nemohl usnout. Urputně se snažíme, ale za hodinku nás vzbudí třeba žízeň či cokoli jiného. Ráno vstaneme do práce a cítíme se jako přejetí parním válcem do prvního šálku kávy. Poznáváte se v tom? Zkuste provést jednoduché změny ve vaší ložnici!

Tip 1 – Teplota

Teplota ložnice nebo místnosti, ve které spíme, velkou měrou ovlivňuje náš spánek. Někdo je na to náchylnější, někdo méně. V každém případě je dobré vypnout topení, při velkých mrazech si ho můžeme zapnout na nižší teploty.

Mohlo by vás zajímat:  Past z krabice od mléka polapí na zahradě plzáka španělského

Tip 2 – Televize a mobily

Sledování oblíbeného seriálu může mít zklidňující účinky, ne však pro naše oči a hlavu. Obrazovka oči podráždí a v hlavě se stopne produkce spánkového hormonu melatoninu. Existují různé filtry a brýle proti modrému světlu, co takhle si ale místo toho večer chviličku číst?

Tip 3 – Zatemňovací rolety

V dnešní době nám většinou v noci svítí do oken pouliční lampy a jezdí okolo auta. Co horšího se nám může stát než být v noci probuzeni světlem? Zatemňující rolety vytvoří černočernou tmu a pomůžou k efektivnějšímu odpočinku pro celé naše tělo.

Mohlo by vás zajímat:  Díky jedinému triku sklízí zkušení zahradníci rok co rok bohatou úrodu paprik
Zdroj obrázku: Freepik

Tip 4 – Pokojové rostliny

Ložnici si také můžete zútulnit pokojovými rostlinami, které navíc čistí vzduch. Jsou pastvou pro oči, tlumí hluk a dokážou odstranit až 85 % škodlivin. Na trhu je jich velká řada a vybere si i ten, kdo s pěstováním nemá velké zkušenosti.

Tip 5 – Aroma oleje

Díky esenciálním olejíčkům potěšíte všechny svoje smysly. Dobře vybraná vůně, tedy ta, co vám prostě krásně voní, ozdravuje psychiku a zlepšuje náladu. Až se budete připravovat ke spánku, vytvořte si tu správnou atmosféru rozžehnutím aroma lampičky.

Mohlo by vás zajímat:  Pro perfektní vzhled trávníku je důležité podniknout několik kroků

Tip 6 – Úklid

Nepořádek sice není v noci vidět, ale stejně tam je. Úklid je důležitý hlavně kvůli čistotě vzduchu a udržení pozitivní energie v místě, kam ji jdeme nabírat. Poruchy spánku mohou být zapříčiněny také různými alergiemi. V tomto případě je úklid naprosto klíčový.

Zdroj: https://www.goodhousekeeping.com/health/wellness/advice/a25468/bedroom-sleep-tips/
Přidat na Seznam.cz