Škůdci na zahradě mohou být různí. Proti každému však existuje účinná pomoc

Divoká zvěř je rizikem především pro ovocné stromy. Bytelný plot a ochrana kmenů jsou základ

Zima v zahradě je důležitým obdobím pro každého, kdo celý rok pečuje o své rostliny. Často se však zaměřujeme na ochranu rostlin před mrazem nebo nadměrnou ztrátou vody, zapomínáme však na to, že zde nebezpečí nekončí. Ovocné keře se stávají v tomto ročním období chutnou kořistí pro jeleny a zajíce. Naučte se několik patentů, které vaše rostliny ochrání.

Největší hrozba

Mezi lidmi, kteří jsou nadšení z těchto divokých zvířat, se určitě nenajde mnoho zahradníků. V zimě a na jaře se tito tvorové zajímají o ovocné stromky, na kterých si kompenzují nedostatek potravy kousáním kůry a výhonků. Mladé rostliny jsou obzvláště velkou pochoutkou, ale poškození může být pro rostlinu velmi vážné.

O vhodnou ochranu zahrady před divokými zvířaty se musí postarat nejen zahradníci, jejichž pozemky se nacházejí v blízkosti lesa. Pole a louky bývají také často navštěvovány těmito zvířaty. Jeleni a zajíci se kolem lidských sídel pohybují stále více a odvážněji, a to hlavně kvůli neustálému rozšiřování zabydlených oblastí. Potenciálně snadné získání jídla zvířata láká.

Zdroj obrázku: Freepik

Správná ochrana

Nejviditelnějším řešením je dát plot kolem zahrady, sadu nebo pozemku. Neměli byste se však rozhodnout pro provizorní postup. Aby plot účinně chránil oblast před návštěvami zvířat, měl by být vysoký nejméně 2 metry. Podzemní část je také důležitá. Pevný základ umístěný v hloubce 30 centimetrů odradí vetřelce od podkopávání plotu. Vybudování plotu od nuly je dost velký krok.

Mohlo by vás zajímat:  Stálezelené rostliny a jehličnany potřebují v zimě péči. Nedostatek vody je může zničit

Pokud ho nemůžete instalovat, ale záleží vám na ochraně ovocných stromů před zvířaty, použijte speciální kryty. V zahradních obchodech je naleznete ve formě sítí, které na jedné straně brání zvířatům v poškození kmenů a na druhé straně poskytují stromům správný přístup ke vzduchu. Bambusové, slaměné nebo proutěné rohože jsou také vhodné pro ochranu stromů. Nouzový záchranný kruh může být dokonce hrubá vlnitá deska, ale je to spíše řešení ad hoc – takový materiál bude třeba poměrně rychle vyměnit.

Zdroj: https://www.plantskydd.com/protect-trees-animal-damage-winter-susan-martin.html
Přidat na Seznam.cz