Odstranit vteřinové lepidlo z povrchů, kde nemá co dělat, pomůže alkohol nebo kosmetika

Odstranit vteřinové lepidlo z povrchů, kde nemá co dělat, pomůže alkohol nebo kosmetika

Nemusíte se věnovat kutilství, abyste mohli používat vteřinové lepidlo. Je to tekutina v malé lahvičce, která umí rychle zaschnout. Pomůže při opravách různých předmětů, bohužel ale snadno slepí také vaše prsty. Stačí chvíle nepozornosti a lepidlo může kápnout na místa, která rozhodně slepovat nechcete. Jak odstranit vteřinové lepidlo tak, aby po něm nezůstaly žádné skvrny?

Skvrny od lepidla můžete odstranit několika způsoby

V případě, že se lepidlo dostalo na místa, kam nepatří, můžete si pomoci několika způsoby. Během používání vteřinového lepidla je potřeba především přesnost, abyste nenalepili něco někam, kam vůbec nechcete. Pokud ho použijete mnoho, mohou se objevit skvrny, kterých se pak budete těžko zbavovat. Objevit se ale mohou také v případě, že vám lepidlo kápne na místo, kam nechcete.

Mohlo by vás zajímat:  Vrátit lesk zlatým šperkům jde i v pohodlí domova. Pomůže mýdlo, ocet nebo jedlá soda

Pokud ho necháte zaschnout na místech, kde nechcete, můžete si poradit pomocí domácích prostředků. Nejjednodušší bude použití vysokoprocentního alkoholu. Namočte do něj vatový tampon a skvrnu ošetřete. Až se rozpustí, můžete ji vysušit papírovou utěrkou. Pokud se vám lepidlo dostane na kůži, i tady si můžete pomoci. Nerozebírejte prsty násilím, protože si můžete způsobit vážná zranění.

Zdroj obrázku: Freepik

Jakými prostředky odlepíte prsty od sebe?

Lepidlo z rukou můžete odstranit například pomocí vody a obyčejného mýdla. Je to asi nejrychlejší metoda, jak lepidlo z rukou dostat. Namáčejte si ruce vodou a mýdlem a během několika minut prsty půjdou zase odlepit. Voda a sůl jsou další možností. Smíchejte sůl a vodu dohromady a ruce ponořte do směsi. Během několika vteřin bude po problému.

Mohlo by vás zajímat:  S několika triky se vývar vždy podaří. Polévky i omáčky získají dokonalou chuť

Pomoci může také odlakovač na nehty. Každá žena, která se stará o své nehty, by doma měla mít odlakovač na nehty. Tento prostředek vám pomůže získat zpět své ruce, protože s jeho pomocí odstraníte zbytky lepidla velmi snadno. Dbejte ale na to, abyste ho nepoužili mnoho, protože způsobuje podráždění. Nezapomeňte nanést hydratační krém.

Zdroj: https://health.clevelandclinic.org/how-to-get-super-glue-off-your-skin/
Přidat na Seznam.cz