semis1

Semiš je krásný materiál, o který je nutno pečovat. Jemné prostředky najdete doma

Semiš je krásný materiál, ale vyžaduje zvláštní pozornost a péči. Bohužel pravý semiš nelze hodit do pračky a nechat ho jednoduše vyprat. Semiš se musí opatrně čistit ručně. Lze sehnat speciální čističe pro semiš, ale nejsou moc levné. A pokud chcete nějakou tu korunu ušetřit, máme pro vás několik způsobů, jak semiš bezpečně a efektivně vyčistit.

Stará dobrá guma

Jedná se o starý, ale zároveň osvědčený způsob čištění semiše. Guma dokáže vyčistit skvrny z kabelky, bot, ale i kabátu. Odstraní zaschlé bláto, ale i jiné nečistoty. Funguje také skvěle na tenký i silný semiš. Stačí, když gumou budete materiál potírat.

Mohlo by vás zajímat:  Muškáty nejsou jediná možnost. Okouzlující Sundaville sluší každému balkonu, s trochou péče přečká i zimu
Zdroj obrázku: Freepik

Obyčejný zubní kartáček a voda

Semiš se velmi snadno poškodí, proto musíte dávat pozor, jak a čím ho budete čistit. Zásadně nepoužívejte agresivní chemikálie. Místo toho můžete využít sílu zubního kartáčku a teplé vody. Namočte zubní kartáček do vody a poté semiš jemnými krouživými pohyby čistěte. Často měňte vodu a na semiš netlačte.

Vlhčené ubrousky

Vlhčené ubrousky jsou úžasné pro rychlé utření rukou, ale zároveň poslouží i pro čištění semiše. Samozřejmě řeč je o ubrouscích, které používáme na tělo, nikoliv na umývání nábytku. Neobsahují agresivní chemikálie, které by materiál poškodily. Jemně potírejte semiš, dokud není čistý.

Jedlá soda

Jedlá soda je ihned po octu nejlepším produktem pro široké využití. Není invazivní ani silně abrazivní, je bezpečná pro použití k vyčištění semiše. Připravte pomocí pár kapek vody a jedlé sody kaši, kterou nanesete na semiš a jemně vyčistíte hadříkem. Soda odstraní i větší nečistoty.

Mohlo by vás zajímat:  Šálek dobrého čaje ocení i náš domov. Zářit krásou budou rostliny i nábytek
Zdroj obrázku: Freepik

Mastek pro odolné skvrny

Mastek funguje podobně jako jedlá soda. Lze ale tvrdit, že mastek bude mít větší sílu při čištění. Stačí, když skvrnu na semiši posypete přípravkem a necháte několik minut působit. Poté materiál vyčistěte navlhčeným hadříkem.

Pamatujte si, že…

Je třeba si zapamatovat, že materiál, jako je semiš, potřebuje pravidelnou impregnaci pomocí speciálních přípravků. Díky tomu kabelky, ale i boty a kabáty budou mít vyšší životnost a nečistoty půjdou lépe odstranit.

Zdroj: https://www.businessinsider.com/how-to-clean-suede
Přidat na Seznam.cz