Zrcadlo1

O zářivě čistá zrcadla se postarají obyčejné prostředky, do kterých byste to ani neřekli

Mít stále čisté zrcadlo je snem mnohých žen. Zrcadlo je také estetický prvek, který dokáže zkrášlit domácnost a klidně i zvětšit prostor. Jenže zejména zrcadlo v koupelně podléhá šmouhám a jiným nečistotám poměrně často. Stačí, když se nějaký člen domácnosti vykoupe a zamlžené zrcadlo setře rukou. Nemluvě o věčně postříkaném zrcadle od mýdla a jiných přípravků. Prozradíme vám pár jednoduchých způsobů, kterými zrcadlo vyleštíte.

Jak se zbavit zamlženého zrcadla

Pokud chcete, aby se vám po koupeli nemlžilo zrcadlo, využijte sílu pěny na holení. Stačí nanést pěnu na zrcadlo, rozetřít, nechat pár minut působit a poté utřít nejlépe pomocí papírových utěrek. Pěna na holení zanechá na zrcadle neviditelný film, který chrání sklo před zamlžením.

Mohlo by vás zajímat:  Vejce jsou občas tvrdohlavá, usnadněte si jejich přípravu několika triky
Zdroj obrázku: Freepik

Pokud máte doma amoniak

Prach, ale i nevzhledné šmouhy odstraní amoniak. Připravte si půl litru vody, přidejte pár kapek mýdla a dále lžíci amoniaku. Všechny ingredience promíchejte a nalijte směs do lahve s rozprašovačem. Naneste na zrcadlo a hadříkem či papírovou utěrkou vyleštěte. Nakonec můžete zrcadlo vyblýskat zmačkanými novinami.

Čištění octem

Ocet je nejstarším pomocníkem vůbec. Slouží k mytí podlah, dezinfekci toalety, ale dokonce se může hodit i pro vyleštění skla. Opět nalijte do lahve s rozprašovačem a nastříkejte na zrcadlo. Vezměte papírovou utěrku nebo tkaninu a zrcadlo vyleštěte. Nebojte se, nepříjemný odér rychle zmizí. Můžete také ocet smíchat s vodou a mycím prostředkem a poté nanést na zrcadlo, ale například i na vodovodní baterie a kohoutky.

Mohlo by vás zajímat:  Stříbrné šperky vyčistí bramborový škrob nebo sůl s hliníkovou fólií
Zdroj obrázku: Freepik

Síla čaje

Pomocí čaje se vaše zrcadlo bude krásně lesknout. Uvařte silný bylinkový čaj, nalijte ho do lahve s rozprašovačem, naneste na povrch a důkladně vyčistěte. Zrcadlo se bude krásně lesknout.

Zubní pasta

Můžete použít i zubní pastu a nejlépe tu gelovou. Stačí trochu nanést na zrcadlo a rozetřít pomocí hadříku. Nechte chvíli zaschnout a poté vyčistěte. Nakonec bude dobré zrcadlo vyleštit, ale už pouze například novinami. Nebo něčím, co nebude mokré. Rádi bychom ještě upozornili, abyste na leštění zrcadla nepoužívali již použitý hadřík, bude mastný a zanechá nevzhledné šmouhy.

Zdroj: https://www.mollymaid.com/cleaning-tips/bathrooms/how-to-clean-a-mirror/
Přidat na Seznam.cz