Obraz1

Věčný prach dává při úklidu zabrat, s pár triky se ho zbavíte efektivněji

Čistíte podlahu, myjete police a utíráte prach z nábytku pravidelně? Pak jistě více, kolik práce vám tato činnost v týdnu zabere. Zjednodušte si úklid a osvojte si jednoduché metody, díky kterým udržíte svou domácnost bez prachu a nečistot ještě delší dobu. Pusťte se do efektivního boje proti prachu a nečistotám.

Vysávejte podlahy co nejvíce pravidelně

Ještě před lety bylo zvykem mít v domácnosti vysavač jen tehdy, když byl v místnostech položený koberec. V dnešní době je známo, že je nutné vysávat i v případě plovoucí podlahy nebo dlažby. Pravidelné vysávání nejen odstraní prach, ale zamezí také tvorbě roztočů nebo dalších škodlivin. V místě, kde máte koberec, použijte na vysavač nástavec s kartáčem, jedině tak vysajete co největší množství prachu a nečistot. U koberců však nestačí pouze úklid vysavačem, jednou za čas je nutné koberec důkladně vyčistit mokrou formou nebo vytřepat venku na zahradě.

Mohlo by vás zajímat:  Pečicí trouba na správném místě usnadní přípravu pokrmů
Zdroj obrázku: Freepik

U vysavače nezapomeňte na jeho údržbu. Sáček, do kterého se všechen prach a nečistoty dostávají, je nutné pravidelně měnit. Pokud je plný, vysavač nefunguje tak, jak by měl. Jedině častou výměnou sáčku docílíte důkladného odstranění prachu a ostatních nečistot ze všech povrchů a zamezíte tak množení bakterií ve vašem vysavači.

Nezapomínejte na stěny a stropy

Při úklidu myslete kromě podlahy a nábytku také na stropy a stěny místností. Na nich se totiž mohou usazovat nečistoty, prach i bakterie. Omotejte koště ručníkem nebo hadrem, díky takovému triku můžete jednoduše omést stěny i strop a zbavit se všech částeček prachu. Tento postup opakujte alespoň čtyřikrát ročně.

Mohlo by vás zajímat:  Tipy pro efektivnější používání myčky nádobí
Zdroj obrázku: Freepik

Pokud máte uklizený celý domov a prach je setřený ze všech povrchů, pak je čas na voskování. Jedině voskování totiž zabrání dalšímu usazování prachu, ať už na nábytku, nebo na podlaze. Naneste proto na všechny povrchy vrstvu vosku nebo použijte přípravek, jehož příměsí je vosk.

Zdroj: https://www.tasteofhome.com/collection/ways-to-get-rid-of-dust/
Přidat na Seznam.cz