Balkón je ideálním úkrytem pro drzé holuby. Díky několika opatřením se jich lze úspěšně zbavit

Balkón je ideálním úkrytem pro drzé holuby. Díky několika opatřením se jich lze úspěšně zbavit

Holubi jsou dětmi oblíbení ptáci, které mohou krmit donekonečna. Ne ale všem se tito návštěvníci zamlouvají. Zvláště když se holubi často scházejí na vašem balkóně. Nejen že balkóny a terasy často zaneřádí agresivním trusem, ale také jsou přenašeči různých nemocí. Zbavit se holubů je nesnadný úkol, ale naštěstí existují způsoby, jak na to.

Holubi na balkóně

Tito ptáci si rádi zakládají hnízda právě na balkónech a terasách. Na těchto místech bývají totiž v bezpečí a nehrozí jim, že by jim jiný tvor vybral hnízdo. A právě hnízd s mláďaty je velmi těžké se zbavit. Také je třeba si připomenout, že jsou holubi částečně chránění. Proto je nemůžeme úmyslně zabít nebo zmrzačit! Je tedy lepší předcházet výskytu těchto ptáků na balkónech.

Mohlo by vás zajímat:  Na ochranu před klíšťaty je důležité myslet i na podzim

Jak zamezit holubům v uhnízdění na balkónech?

Nejpraktičtější je pořídit si na balkón síť. Pokud máte síť přes balkón, holubi se sem jisto jistě nedostanou. A pokud si již vytvořili hnízdo a v hnízdě nejsou ještě vajíčka, i tehdy se doporučuje pořídit si síť. Poté se holubi k hnízdu nedostanou a vytvoří si svůj domov jinde. Proti holubům jsou účinné také hroty. Ty by měli mít silikonové nebo pryžové krytky nebo tupé hroty, aby ptákům neublížily.

Zdroj obrázku: Freepik

Jaké jsou podpůrné věci pro zamezení hnízdění holubů?

Pokud si síť na balkón pořizovat nechcete nebo nemůžete, zkuste si na okna balkónů nalepit obrys dravce. Holubi mají jiný zrak, a tak jen těžko rozeznají nálepku od skutečného dravce. Dobře také funguje, když si na balkón pořídíte dekorace. Například dětské větrníky, zavěšené staré CD nebo igelitové sáčky ve větru vlající a šustící určitě holuby odradí.

Mohlo by vás zajímat:  Zápach z lednice vůbec řešit nemusíte. Stačí pravidelný úklid a potraviny správně skladovat

Jaké vůně jsou vhodné pro odpuzení holubů?

Máte již holuby nastěhované na balkóně a nevíte, co dělat? Myslete na to, že se holubům nelíbí některé vůně. Například takový zápach naftalínu. Ten holuby odradí a zamezí jejich dalšímu uhnízdění v okolí balkónu.

Zdroj: https://www.ovocontrol.com/how-to-get-rid-of-pigeons
Přidat na Seznam.cz