Painter 2247395 1920

Šedá vládne interiéru, ale rozhodně do něj nevnáší nudu. Tajemství jejího úspěchu tkví v kombinacích

Šedá barva v interiéru je čím dál více žádaná. Lze ji jednoduše kombinovat a vypadá opravdu moderně. Jedná se o stálici mezi interiérovými barvami. Prohlédněte si několik tipů, jak takovou šedou barvu společně s ostatními doplňky vnést do vaší domácnosti. A zároveň aby nebyl interiér pochmurný.

Nuda? Nikoli!

Bojíte se, aby váš interiér nevypadal příliš nudně? Můžete ho oživit barevnými doplňky. Důležité budou nejen vázičky či květináče, ale i různé textilie, jako jsou polštáře, deky, závěsy či koberce. Jejich vzor a barevnost dokáže místnosti poskytnout a doplnit charakter a osobnost.

Mohlo by vás zajímat:  Úžasný citron se doma neztratí. Kromě kulinářského umění se hodí při úklidu
Zdroj obrázku: Pixabay

Zvětšení prostoru

Pokud máte malé prostory, šedá barva vám je pomůže zvětšit. I když se jedná o tmavší barvu, nemusíte mít strach, že s ní zmenšíte prostor, naopak. Můžete například jednu stěnu vymalovat bíle a druhou šedě. A k šedé zdi umístit podlahové zrcadlo, abyste při pohledu na něj viděli bílou zeď. Tyto kombinace jsou pro zvětšení prostoru ideální. Také se nemusíte bát, že šedá barva celý prostor přemůže. Šedá ani nemusí být dominantou prostoru. Laďte ji s jinými barvami a doplňujte s různými předměty.

Mohlo by vás zajímat:  Mastné skvrny na venkovní dlažbě vypadají nezničitelně, ne však s těmito triky

Celá šedá?

Chcete mít celou místnost v šedé barvě? Proč ne! Zde je ale třeba, abyste zvolili různé odstíny šedé – od světlé až po tmavou – aby prostor nebyl jednotvárný a příliš nudný. Nezapomeňte ani na světlé doplňky a květiny.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Vhodná kombinace

Šedé zdi lze jednoduše kombinovat se světlým dřevem. Tato kombinace vypadá opravdu úchvatně. Zvolte buď světle hnědý nábytek, nebo naopak bílý nábytek. Obě kombinace budou dokonalé. Prostor si tak získá správný charakter. I zlatá bude krásná. Hlavně se šedé nebojte, protože pokud ji dobře zkombinujete a nevymalujete všechny čtyři zdi tmavou šedou, bude váš interiér vypadat krásně. Také bychom rádi doporučili, abyste to nepřeháněli s doplňky, které sbírají akorát prach. Stačí podlahová lampa, krásný květináč na komodě, váza, polštáře a klidně deka.

Zdroj: https://www.bhg.com/decorating/color/paint/gray-paint-colors/
Přidat na Seznam.cz