Mazlicci Horko1

Postarejte se o svého pejska v létě správně, aby nestrádal a netrpěl v horku

V létě je horko nejen vám, ale také vašim domácím mazlíčkům. Myslete na ně v horkých letních dnech a dopřejte jim tu správnou péči. Zamezíte tak přehřátí jejich organismu i případným zdravotním komplikacím. Tyto rady se vám do letní sezóny budou hodit.

V horkých letních dnech si možná rádi lehnete na zahradu a dopřejete si pár chvil na ostrém slunečním záření. To však neplatí u vašeho psa. Pes se totiž automaticky ostrým paprskům vyhýbá a raději si lehne do stínu nebo do míst, kde se alespoň trochu ochladí.

Mohlo by vás zajímat:  Rýžový olej přináší tělu řadu benefitů a je ideální pro smažení
Zdroj obrázku: Freepik

Dopřejte psovi dostatek stínu

Jestliže trávíte se svým psem hodně času na zahradě, nezapomeňte mu dopřát dostatek stínu. Pod pergolou, pod stromem nebo u zdi domu by měl mít své místo, aby se dobře ochladil a zároveň byl na čerstvém vzduchu, kde příjemně protahuje čerstvý vánek.

Vyhněte se raději dlouhým procházkám na ostrém, poledním slunci. Pokud chcete vyrazit na vaši oblíbenou procházku, zvolte raději ranní nebo pozdější, večerní hodinu. V takový čas bude teplota mnohem mírnější a ani sluneční paprsky nebudou tolik ostré. Vyhnete se tak přehřátí organismu vašeho psa.

Mohlo by vás zajímat:  Za drahé osvěžovače nedám ani korunu. Stačí mi hygienický ubrousek a kousek ovoce

Při procházkách se vyvarujte rozpáleného chodníku nebo asfaltu, zvolte pro procházku raději neupravené cesty nebo nejlépe louky a lesy. Zmírníte tak velké riziko popálení tlapek pejska. Horká zámková dlažba nebo asfalt můžou být přes den rozpálené na opravdu vysoký stupeň teploty.

Zdroj obrázku: Freepik

Nezapomínejte na pitný režim

V letních dnech je pitný režim vůbec nejdůležitějším aspektem pro zdraví vašeho psa. Pes by měl mít přístup k vodě celý den, nezapomínejte na čerstvost vody a vyměňte mu ji za studenou klidně třikrát denně nebo vícekrát. Pes, který váží asi osm kilogramů, vypije přes den půl litru vody.

Mohlo by vás zajímat:  Oblíbené těstoviny se připravují na tisíc způsobů. Skutečně dobře uvařit je umí však málokdo

Voda by měla být určitě chladná, ale kostky ledu do misky přidávat nemusíte. Pes na takový luxus v podobě ledu není zvyklý, a tak by se mohl jednoduše nachladit i v horkých dnech. Psa nezavírejte na celý den doma, do jedné nevětrané místnosti. Dopřejte mu možnost ochladit se na studené dlažbě a nechte mu otevřené okno, aby se k němu dostal čerstvý vzduch.

Zdroj: https://blog.petcube.com/pet-summer-safety/
Přidat na Seznam.cz