Koktejl3

Čajové koktejly osvěží i dodají energii. Vyzkoušejte některý z nejlepších receptů

Čajové koktejly skvěle chutnají, pomáhají překonat únavu a špatnou náladu. Výhodou čajových koktejlů je jejich přínos v období zimy i léta, široká škála chutí i skvělý vliv na naše zdraví. Jaké čajové koktejly si můžete připravit i doma?

Masala Chai zahřeje

Připravte si 150 ml silné infuze černého čaje Basilur, jednu polévkovou lžíci medu, 125 ml mléka, mletý kardamom, skořici a zázvor (dohromady asi 1/3 lžičky koření). Mléko vařte s mletým kořením a medem. Jakmile se začne vařit, snižte plamen a vařte další půl minuty. Sejměte poté mléko z plamene a zkombinujte s horkým čajem.

Mohlo by vás zajímat:  Kávu milujeme všichni, skvrny od ní už však ne. Zatočí s nimi známé prostředky
Zdroj obrázku: Freepik

Citrusový nápoj posílí imunitu

Připravte si dva sáčky zeleného čaje, jeden grapefruit, jeden pomeranč, med nebo třtinový cukr. Dejte vařit 250 ml vody, sejměte ji a po 3 minutách vložte sáčky zeleného čaje. Následně přidejte citronovou a grapefruitovou šťávu. Koktejl můžete dochutit medem nebo cukrem.

Nápoj s kávovým tónem dodá energii

Připravte si 50 ml černého nebo červeného čaje, 50 ml espressa, 60 ml kokosového mléka a med. Nalijte do hrnce čaj, kávu a kokosové mléko. Přiveďte směs k varu a po jejím uvaření dochuťte medem.

Mohlo by vás zajímat:  Chytré balení potravin je praktické a udrží jídlo čerstvé
Zdroj obrázku: Freepik

Mojito čaj

Spojením máty, třtinového cukru a limety vznikla oblíbená chuť mojita. Tento nápoj je, ať už v nealkoholické verzi, či naopak, oblíbený obzvláště v létě. Pokud k těmto třem složkám přidáte místo sodovky zelený čaj, získáte jedinečnou a vybalancovanou chuť nealkoholického čajového mojita.

Limetovo-zázvorová limonáda

Chutná nálož vitamínů, která vás v létě ochladí! Připravte si dvě lžíce rooibos čaje s broskví či zeleného čaje s ananasem, 400 ml sodovky, dvě limety a 2 až 3 lžíce třtinového cukru. Čaj uvařte ve 400 ml vody a nechte jej zchladit. Do sklenice si dejte led, šťávu z jedné limety a měsíčky z druhé, následně vše zalijte vychlazeným čajem. Přidejte nakrájený zázvor, dolijte sodovku a oslaďte nápoj třtinovým cukrem.

Zdroj: https://www.thespruceeats.com/iced-tea-cocktail-recipes-4151182
Přidat na Seznam.cz