Sáček rýže v lednici udrží potraviny čerstvé a zabrání nepříjemným pachům. Má to ale podmínku

Sáček rýže v lednici udrží potraviny čerstvé a zabrání nepříjemným pachům. Má to ale podmínku

Mnoho lidí bojuje s problémy, které si často způsobí sami, a ani o tom nevědí. Šikovná hospodyně si ovšem vždy poradí, navíc má v zásobě triky, které jí pomohou například s úklidem kuchyně nebo koupelny. Věděli jste například, že nepříjemný zápach v lednici můžete vyřešit obyčejnou bílou rýží?

Rýže zabrání plýtvání jídlem a zápachu

Lednička je spotřebič, bez kterého si dnes vůbec neumíme představit život. Usnadňuje nám ho tím, že uchovává potraviny v chladu, které tím pádem déle vydrží. Můžete do ní vložit nejen uzeniny nebo sýry, ale také ovoce, zeleninu, maso i hotové pokrmy, pokud vám zbyly od oběda nebo večeře. Jestli potraviny pravidelně nekontrolujete, může se stát, že začnou zapáchat a s nimi i cela lednice. V takovém případě je nutné ji vyčistit a zápachu preventivně předcházet.

Mohlo by vás zajímat:  Úzké mezery pod nábytkem jsou skladištěm prachu. S jednoduchými vychytávkami všechny skuliny vyčistíte raz dva

Potraviny v lednici ničí především nadměrná vlhkost, která může být způsobená nejen špatnou teplotou v lednici, ale také jejím častým otevíráním nebo tím, že máte potraviny v lednici špatně poskládané. Pokud se zápach objeví, je lednici vhodné kompletně vyčistit. Musíte najít potraviny, které už jsou za datem trvanlivosti, vyhodit je a další potraviny vložit na správné místo.

Zdroj obrázku: Freepik

Před zápachem ochrání rýže i mletá káva

Sáček s rýží pomůže absorbovat nadměrnou vlhkost, změnu uvidíte na první pohled. Musíte ho ale měnit pokaždé, když zrna nabobtnají – jestli ho tam necháte příliš dlouho, naopak tím zápachu nezabráníte, ale vytvoříte ho. Sáček rýže je levným pohlcovačem zápachu a předchází také vzniku plísní v lednici.

Mohlo by vás zajímat:  Prášek do myčky ze čtyř surovin je hotový rychle a ušetří peníze

Kromě toho můžete použít kávovou sedlinu, která zápach eliminuje. V každém případě lednici můžete vyčistit vodou a octem, na některé nečistoty je vhodné použít také jedlou sodu. Jsou to domácí pomocníci, kteří pomohou s úklidem celé domácnosti a díky nimž se lednice bude lesknout a sloužit dlouhé roky.

Zdroj: https://dampsolving.com/rice-absorb-moisture/
Přidat na Seznam.cz