Sprchová hlavice dostává zabrat od vodního kamene a jiných usazenin. Známý produkt ji dokonale vyčistí

Sprchová hlavice dostává zabrat od vodního kamene a jiných usazenin. Známý produkt ji dokonale vyčistí

Právě sprchová hlavice bývá v koupelně zanášena nejrůznějšími usazeninami od obyčejných zbytků kosmetických přípravků až po vodní kámen a rez, které mohou sprchu vážně poškodit. V některých oblastech se vodní kámen objevuje po velmi krátkých intervalech a měnit pokaždé hlavici za novou by bylo finančně velmi nákladné. Právě proto pro vás máme různé tipy, díky kterým se vám bez větších problémů podaří sprchu vyčistit tak, aby nic nebránilo jejímu dalšímu používání.

Zdroj obrázku: Pixabay

Způsoby čištění sprchové hlavice

Jako první je důležité sprchovou hlavici odšroubovat. Hlavu sprchy ponořte do horkého octa a nechte působit. Horký ocet bude pracovat lépe než ten studený a bude působit efektivněji. Nechte hlavu v octu pomořenou klidně několik hodin, ocet bude rozpouštět rez, vodní kámen a další nečistoty. Po několika hodinách se sprchovou hlavou zatřeste, aby se vám podařilo vyplavit veškeré uvolněné nečistoty. Chopit byste se měli také staršího zubního kartáčku, kterým je dobré sprchovou hlavu dočistit. Pak doporučujeme opláchnou sprchovou hlavu od octa v čisté vodě a našroubovat ji zpátky. Poté už vám nic nebrání v používání sprchy i nadále bez její výměny.

Mohlo by vás zajímat:  Množství chlupů v domácnosti zredukuje správná péče o mazlíčky a ocet přidaný do pračky
Zdroj obrázku: Pixabay

Druhá varianta čištění

Pokud se snažíte odšroubovat sprchovou hlavu od hadice bezvýsledně, máme pro vás i druhý způsob čištění, který by pro vás měl být snazší. I zde nám bude užitečný zejména ocet, jen jej použijeme jinak, Místo, abyste do octa ponořili odšroubovanou sprchovou hlavu, nachystejte do kyblíku silný octový roztok, do kterého položíte celou sprchu i s koncem hadice. Nepodaří se vám tak vyčistit sprchovou hlavu dokonale, ale uvolníte trysky od vodního kamene a dalších usazenin a i to pomůže. Voda poteče mnohem lépe. Než tedy sprchu vyměníte, vyzkoušejte alespoň tento způsob.  Párkrát vám pomůže, než bude třeba sáhnout po nové sprše do vany či sprchového koutu.

Zdroj: https://www.realsimple.com/home-organizing/cleaning/cleaning-bathroom/how-to-clean-a-shower-head
Přidat na Seznam.cz