Dopřejte si kvalitní spánek, po kterém budete opravdu odpočatí. Stačí ložnici doplnit kouzelnými rostlinami

Dopřejte si kvalitní spánek, po kterém budete opravdu odpočatí. Stačí ložnici doplnit kouzelnými rostlinami

Jestli v noci nemůžete usnout nebo máte celou noc neklidné spaní, můžete to změnit pomocí rostlin, které umístíte právě do ložnice. Vypadají skvěle a navíc mají zvláštní vlastnosti, které pomohou vyčistit vzduch od různých nečistot, a tím se postarají o čistší prostředí vhodné ke zdravému spánku.

Vybírejte z množství květin, které usnadní spánek

Toxické látky, které denně vdechujeme, nejsou pro naše zdraví vhodné. Naopak, je vhodné pravidelně větrat a také si můžete pomoci rostlinami, které umí vyčistit vzduch nejen od formaldehydu, který je pro naše tělo velmi nebezpečný. I další chemikálie, které vzduch obsahuje, rostliny snadno eliminují a za několik dní to pocítíte i sami na sobě, protože kvalita vašeho spánku se zlepší a budete se budit odpočatí.

Mohlo by vás zajímat:  Krásně voní, ale šíří i nebezpečné výpary. Aromatickým svíčkám se raději vyhněte

Vzduch vám vyčistí například palma areka, která umí také zvlhčovat vzduch. Hodí se tak zejména do zimního období, kdy hodně topíme a zároveň skoro vůbec nevětráme. Přitom je to vhodné, stejně jako v létě. Stačí několik minut denně v každé místnosti, vzduch se vymění a vy se budete cítit lépe. Další rostlinou je aloe vera, která je velmi oblíbeným doplňkem i v malých bytech. Vydává kyslík, který pomáhá s dýcháním, a uvolňuje i jiné látky, které jsou pro naše tělo potřebné.

Mohlo by vás zajímat:  Prach je věčný, ale s několika zásadami ho lze snížit na minimum
Zdroj obrázku: Freepik

Vhodné jsou kapradiny, které jsou nenáročné

Benjamin fíkus je velmi zvláštní svým vzhledem, ale pokud se pro něj rozhodnete, neprohloupíte, protože zbaví vzduch benzenu, čpavku nebo toluenu. Díky této rostlině se vám bude nejen dobře spát, ale také podpoříte své zdraví a rostlina v ložnici bude dobře vypadat. Sanseviera je oblíbenou květinou, která posiluje imunitní systém. Produkuje kyslík a naopak odstraňuje oxid uhličitý.

Kapradiny obsahují silice, flavonoidy a další látky, které jsou našemu tělu prospěšné. Květina bude skvělým doplňkem, navíc je na pěstování velmi nenáročná a vhodná i pro začátečníky. Pomáhá zvládat stresové situace, které jsou spojené také s nekvalitním spánkem.

Zdroj: https://www.mybedframes.co.uk/blog/10-bedroom-plants-to-help-you-sleep-better/
Přidat na Seznam.cz