Světová pandemie zapříčinila možné finanční problémy v rodinách a zároveň se lidé mnohem víc drží v teplých domovech, kde nachází nové koníčky. Vlivem home office a delšího času stráveného doma se zvedají náklady na bydlení.
Někteří z nás to jistě zažili, jiní to znají alespoň z vyprávění známých. K většině nehodám dochází právě v situacích, kdy je celý dům prázdný.
Náklady za energie patří k pravidelným a nemalým výdajům v každé domácnosti. Zejména náklady na elektřinu tvoří zásadní položku v rodinném rozpočtu. Při správném hospodaření tyto náklady ale snížíte na minimum.
Elektřinu a plyn platí spotřebitelé zálohově, přičemž postup pro určení výše záloh určuje zákon. Ne všichni dodavatelé však výši záloh stanoví správně. Jaký počet a výše záloh je tedy v pořádku? A jak se můžete bránit v případě, že s výší záloh nesouhlasíte? Při sjednávání smlouvy o dodávkách elektřiny nebo plynu se domlouvají kromě jiného i zálohy na energie.
Každá rodina se potýká vždy jednou do roka s nepříjemnou záležitostí – přijdou nechvalně známé účty za energie. Náklady, kterým se nikdo nevyhne, chce-li žít v civilizované…