Energy

Energetická kancelář umožňuje snadné snížení výdajů za energie každé rodině

Každá rodina se potýká vždy jednou do roka s nepříjemnou záležitostí – přijdou nechvalně známé účty za energie. Náklady, kterým se nikdo nevyhne, chce-li žít v civilizované domácnosti. Tyto částky ovšem nebývají nikterak malé, naopak – mnohdy učiní lehkou čáru přes rozpočet.

Víte však, že na energiích lze velice slušně ušetřit, když jste ochotni tomu obětovat krátkou chvilku? Nejen, že je to možné, je to i velmi reálné a snadné. Stejně jako u mobilních operátů i dodavatelé energií jsou více než schopní ponížit cenu svých tarifů nebo poplatků za předpokladu, že by hrozili vaší ztrátě coby platícího zákazníka. Stejně tak velice dobré ceny dokáží nabídnout těm, kteří k nim jako zákazníci teprve přicházejí. Není vůbec neobvyklé, že někteří noví zákazníci mají ceny energií výrazně nižší nežli je tomu u jiných (chronologicky starších) spotřebitelů.

Ve srovnání s účty za telefon jsou však účty za energie mnohem hůře srovnatelné s konkurencí. Jakmile si totiž jakýkoliv zákazník vyhledá nějaký srovnávač cen energie, potýká se s obrovským problémem. A tím problémem je samotné vyplnění toho srovnávače. Někdo by to mohl označit za zcela samostatnou a komplikovanou vědu. K efektivnímu srovnání ceny energie je totiž zapotřebí celá řada údajů a dokumentů, které sice doma pravděpodobně máte, ale vyhledávat v nich informace je pro mnohé spíše bolestí nežli jen otravnou záležitostí.

Mohlo by vás zajímat:  Tipy pro úspornější praní: záleží na denní době, naplnění bubnu i množství prášku

Ušetřete desítky procent z vašich nákladů za energie jednodušeji

Nejen najít informace je však problém: jakmile totiž zjistíte, že váš dodavatel z vás „sdírá kůži“, přejít k jinému je výzva pro ty nejodvážnější. Právní kličky, zvláštní a náhlé „problémy“, vše jen proto, abyste neodešli. I takové věci se stávají. Pro takové situace jsou tu firmy, které se specializují na optimalizaci výdajů za energie, z nichž jedna je i Energetická kancelář, která již úspěšně pomohla mnoha tisícům lidí se snížením výdajů na energie.

Mohlo by vás zajímat:  Ceny nemovitostí rostou. Jak toho využít a dům prodat co nejvýhodněji?

Jak vlastně celá tato záležitost proběhne? Princip je vlastně velice jednoduchý. Vy specialistům předáte potřebné dokumenty (dříve uzavřené smlouvy aj.), kteří je následně s podporou svých právníků prochází a zkušeným okem kontrolují, co jste to vlastně uzavřeli. Neobyčejně často se stává, že zákazník ani neví, jaké všechny závazky mu ze smlouvy vyplývají.

Nicméně v takřka jakémkoliv případě (a dle určitých statistik 70-80% zákazníků) lze najít způsob, jak na energiích snadno a rychle ušetřit. Proces funguje následovně – Energetická kancelář vaším jménem vstoupí do veřejné aukce mezi poskytovateli energií. Ti se samozřejmě předhání v nabídnutí co nejlepšího poměru cena a výkon. Nicméně cena není jediné, na co je se třeba dívat. Stejně jako u každé podobně uzavírané smlouvy, i smlouva dodavatele energií by měla být nejdříve prozkoumána, zdali neobsahuje něco, co by vás později mohlo, jak se říká lidově, „podrazit“.

Mohlo by vás zajímat:  Malé změny doma i na zahradě sníží množství spotřebované vody

Energetická kancelář tímto tedy za vás vyhledá takovou smlouvu, která jednak poskytuje nejlepší platební podmínky, a jednak neobsahuje žádné legislativní háčky. Tímto způsobem tedy můžete naprosto bezstarostně ušetřit až desítky procent ze svých výdajů na energie. Celý proces je přitom kompletně vyřešen za vás, od vyhledání lepšího dodavatele, přes efektivní srovnání podmínek a nabídek i právní kontrola. Následné uzavření smlouvy je pak otázkou blízké spolupráce Energetické kanceláře a koncového zákazníka.

Pokud vás ani toto nepřesvědčilo, pak vás možná přesvědčí fakt, že tato služba nevyžaduje žádné poplatky. Služby Energetické kanceláře jsou tedy zdarma. Jak je to možné? Energetická kancelář totiž získává jistou provizi z uzavřené smlouvy. (Tyto provize poskytují všichni dodavatelé, tudíž se nemusíte obávat toho, že by vás specialisté na optimalizaci výdajů za energie nějakým způsobem zmanipulovali do uzavření nevýhodného obchodu.)

Pokud byste měli zájem o více informací, navštivte oficiální stránky společnosti EK.

Přidat na Seznam.cz