Woman Holds Electric Kettle With Limescale In Her Hands. Chalk Residue Of Calcium Carbonate. Household Appliance Repair Due To Hard Water

S vodním kamenem zápolí mnoho lidí. Ti ostatní znají šikovné triky, jak ho lehce vyčistit

Možná se ve vaší domácnosti potýkáte s příliš tvrdou vodou a na bateriích, umyvadlech, ve vaně nebo také v dřezu kuchyně se usazuje vodní kámen. Jak se ho jednoduše a účinně zbavit? Vyzkoušejte tyto zaručené tipy a rady, ke kterým rozhodně nepotřebujete žádné speciální ingredience.

Nechte se inspirovat u babiček a maminek. Pokud chcete mít perfektně čistou domácnost a dál se netrápit kvůli usazeninám či vodnímu kameni ve vaně, dřezu nebo bateriích, nemusíte nutně kupovat drahé a značkové úklidové přípravky. Stačí vám použít pár ingrediencí, které jistě najdete ve vaší kuchyni nebo potravinové skříni. Vyzkoušejte je a nebudete chtít použít jiné přípravky.

Mohlo by vás zajímat:  Nepříjemný zápach z lednice má snadné řešení: obyčejné prostředky ho vyženou a lednici osvěží
Zdroj obrázku: Freepik

Ocet je nejvíce používaným prostředkem

Už vaše babička určitě používala ocet pro perfektně čistou a dezinfikovanou domácnost. Tento skvělý prostředek vyčistí nečistoty i usazeniny, skvěle si poradí i s vodním kamenem v rychlovarné konvici a na baterii. Má rovněž antibakteriální účinky i schopnost vybělit jinak zašedlé oblečení.

Pokud vás trápí vodní kámen v toaletě, nalijte do mísy sklenici octa se sklenicí horké vody. Po asi hodině působení spláchněte vodou a toaleta bude opět krásně čistá. Můžete poměrně jednoduše odstranit i vodní kámen z baterie u umyvadla, sprchy nebo dřezu. Použijte stejnou směs a nalijte ji do nádoby s rozstřikovačem. Po hodině působení baterii opláchněte a setřete do sucha.

Mohlo by vás zajímat:  Kuchyni zbaví nečistot a odolných skvrn jedlá soda a bělidlo
Zdroj obrázku: Pixabay

Ponořte hlavici do octa

Stejně efektivně můžete vyčistit i sprchovou hlavici. Ta bývá často zanesená vodním kamenem. Stačí do nádoby s octem ponořit celou hlavici a nechat roztok působit na vodní kámen. Během pár minut bude nečistota pryč.

Baterii plnou vodního kamene můžete omotat hadrem napuštěným octem. Po půl hodině hadr sundejte, překvapí vás perfektně čistá a zářivá baterie. Octem můžete vyčistit i samotný odpad v dřezu, stačí ocet nalít do odtoku a nechat chvíli působit, aby se mastnota i nečistota ze zbytků jídla rozpustila.

Zdroj: https://www.theguardian.com/lifeandstyle/2009/aug/23/how-to-remove-limescale
Přidat na Seznam.cz