Poškrábaný nábytek nikdy nevyhazujte. Odstranit poškození pomůže to, co by nikoho nenapadlo. Známá jídla a nápoje

Žádný domov není prázdný a jeho běžnou a přirozenou součástí je nábytek. Nejčastějším materiálem pro jeho výrobu je dřevo. Výhod má celou řadu. Skvěle vypadá, je odolné, nevyžaduje nijak zvláštní péči a také dlouho vydrží. Čas od času se ale na nábytku mohou vytvořit škrábance. Na funkci obvykle vliv nemají, ale konkrétní kus zbytečně hyzdí. Co tedy s ním? Vyhodit a koupit nový, nebo opravit? Samozřejmě možnost číslo dvě. A jak na to? Zcela netradičně, s využitím jídla a nápojů.

Využijte ořechy

Ořechy by měly být základem každého zdravého jídelníčku. Jejich konzumace však není jediná možnost využití v domácnosti. I když se to může jevit jakkoliv bláznivě, ořechy jsou dobrým pomocníkem ve chvíli, kdy je třeba odstranit škrábance z nábytku. Použití je v tomto případě jednoduché. Nutné jsou vlašské ořechy, kterými stačí třít na daném místě, a škrábanec bude mnohem méně viditelný.

Zdroj obrázku: Freepik

Zkuste čaj

Druhým tipem na odstranění škrábanců z dřevěného nábytku je použití čaje. Mělo by se jednat o čaj černý a jistě nemusíme připomínat, že byste ho neměli ani sladit, ani do něho přidávat citron. Jakmile máte čaj uvařený, stačí do něho namočit vatovou tyčinku a tou potírat místo, které je poškrábané. I díky této metodě se dá zajistit, že bude rýha mnohem méně viditelná. A to i když se na ni budete jako majitelé nábytku přímo soustředit.

Mohlo by vás zajímat:  Na účinky oleje z citronové trávy nedají mnozí dopustit, vyrobit si ho můžete i vy

Aplikujte s rozumem

Obě metody jsou jednoduché a funkční. Pouze je třeba využívat je s rozumem. Obecně platí, že v případě lakovaného nábytku nebudou fungovat. Také je třeba myslet na odstín dřeva. U tmavších se hodí více čaj, u světlejších naopak ořechy. Též je pravidlem, že netradiční metoda s jídlem a pitím se hodí spíše na rýhy menšího charakteru. Ty velké a hluboké už bude třeba nechat odstranit raději v truhlářské dílně, klasickou metodou broušení a následného ošetření a úpravy dřeva.

Zdroj: Life Hacks
Přidat na Seznam.cz