Čisticí kuličky do toalety si snadno vyrobíte doma. Veškeré nečistoty i zápach okamžitě zmizí

Čisticí kuličky do toalety si snadno vyrobíte doma. Veškeré nečistoty i zápach okamžitě zmizí

Toalety jsou obrazem čistoty domova, jsou místem, kam zavítají všichni bez rozdílu. A jak udržet toaletu v čistotě a bez zápachu? Běžně se používají čističe a čisticí kuličky, které se prodávají v drogeriích nebo obchodech. Tyto propagované výrobky však obsahují celou řadu chemikálií, které dráždí pokožku, ale také ničí životní prostředí. Čím tyto výrobky nahradit? Jednoduše domácími čisticími kuličkami, které rozzáří toaletu čistotou a provoní místnost příjemnou vůní!

Stop škodlivým čisticím výrobkům

Běžně prodávané čisticí prostředky obsahují chemikálie, dráždivé látky nebo bělidla. Všechny tyto látky mohou podráždit pokožku, vyvolávat dýchací obtíže, u dětí rozvinout alergie nebo astma a po kontaktu s kůží způsobovat popáleniny. Jsou pohromou pro životní prostředí, protože často obsahují kyselinu chlorovodíkovou, která působí toxicky pro vodní organismy. Její vypouštění do odpadních vod pak způsobuje poleptání nebo úhyn ryb a dalších živočichů. Vhodnou náhradou těchto nebezpečných přípravků jsou doma vyrobené čisticí kuličky.

Mohlo by vás zajímat:  O čistou kuchyň se postaráte v několika krocích: rychle, levně a efektivně
Zdroj obrázku: Freepik

Domácí čisticí kuličky do toalety

Co budete na přípravu domácích čisticích a vonných kuliček do toalety potřebovat? Připravte si tyto přísady:

  • 1/2 hrnku kukuřičného škrobu,
  • 1/2 hrnku kyseliny citronové,
  • 1/2 hrnku prášku do pečiva,
  • uzavíratelné sáčky (asi na 4 litry),
  • vodu,
  • 25 kapek esenciálního vonného oleje,
  • formičky (košíčky apod.).

Postup

Všechny sypké přísady dejte do sáčku, uzavřete jej a důkladně protřepejte. Poté přidejte dostatek vody, aby se dala hmota hníst. Sáček nechejte při hnětení uzavřený, při nafouknutí uvolněte vzniklý vzduch z reakce kyseliny citronové a prášku do pečiva. Hotová směs by měla mít konzistenci piškotového těsta, případně dodejte více vody a opět hněťte. Na závěr do směsi nakapejte oblíbený esenciální olej a zamíchejte. Rozdělte směs do připravených formiček nebo vytvořte kuličky a dejte schnout do košíčků na 2 dny. Poté je vyjměte z forem a nechte ještě 2–‍3 dny sušit na vzduchu, než je uložíte do uzavíratelné nádoby.

Mohlo by vás zajímat:  Proti plísni v koupelně funguje větrání a ošetření jedlou sodou nebo kypřicím práškem

Použití

Domácí čisticí kuličky stačí vhodit do záchodové mísy, kde vznikne okamžitá reakce. Po vyšumění toaletu dočistěte pomocí štětky a na závěr spláchněte. Toaleta bude zářit čistotou a překrásně vonět.

Zdroj: https://www.mom4real.com/3-ingredient-homemade-toilet-cleaning-bombs/
Přidat na Seznam.cz