Cat 4100219 1920

Před kočkou doma není nic v bezpečí. Dopřejte jí jinou zábavu než vaše rostliny

Kdo má kočku v domě, ví, že drápky dokáží zničit celý dům. Pokud se kočka baví nebo škrábe drápky jinde než na škrabadle, může to mít pro lidské obyvatele domu velmi nepříjemné následky v podobě zničeného nábytku, rostlin i stěn. Pro dům je velmi nebezpečná zejména nudící se kočka, která ničí všechno kolem sebe pro zábavu. Existují však způsoby, kterými lze dům ochránit od nebezpečných kočičích drápů.

Zdroj obrázku: Pixabay

Uchraňte své rostliny

Kočky s oblibou likvidují listy rostlin. Ty mohou způsobit otravu kočky a v krajních případech i její smrt. Pokud chcete kočku před problémy ochránit, stojí za to každý den zkontrolovat stav rostlin a průběžně odstraňovat ty části, které padají na podlahu. Pokud se kočka neustále motá kolem rostlin, řešením může být speciální myš pro kočku, kterou lze zakoupit v každém zverimexu a dát ji do jejího dosahu. Nejen, že je to skutečná a bezpečná kočičí pochoutka, ale pomáhá zlepšit fungování trávicího systému, a kočka tak ztratí potřebu upravovat své trávení pomocí kytek v květináči.

Mohlo by vás zajímat:  Doplňky ze dřeva mají v kuchyni stále čestné místo, při správné péči vydrží roky

Hlína v květináčích

Kočky jsou velmi skladná zvířata. Když jdou spát, vmáčknou se do velmi malých mezer, které jim umožňují udržet tělo v teple během odpočinku. Proto si mnohé kočky stelou právě v květináčích. Kromě toho, některé kočky mají ve zvyku vyhrabávat půdu z květináčů a rozhazovat ji po celém pokoji. Můžete se pokusit dát kůrky nebo plátky citrusů do blízkosti rostlin. Pokud to nepomůže, můžete vyděsit kočku vodní párou.

Zdroj obrázku: Pixabay

Kočka, která ničí z nudy

Pokud všechny metody selžou a kočka nadále ničí všechno, co jí přijde do cesty, příčinou může být nuda. Proto stojí za to věnovat kočce více pozornosti a chvíli hraní. Kočky si rády hrají s různými hračkami, které lze snadno zakoupit ve zverimexu. Nejlepší volbou v tomto případě bude kus provázku nebo světýlko laseru, které kočka bude velmi ráda lovit.

Přidat na Seznam.cz