Jak si vybavit spíž pro čas karantény, aby jídlo vydrželo a bylo ho dostatek
Poslední dobou se stále více zvyšuje riziko, že se potkáte s nakaženou osobou a půjdete do karantény. Tato izolace trvá 10 dní a ačkoli se můžete cítit skvěle, přesto můžete být infekční. V takovém případě se do obchodů chvíli jen tak nepodíváte a oceníte, když budete mít doma pořádnou zásobu různorodých typů potravin.
Příprava je základ
Nejlépe uděláte, když si nakoupíte jistou dávku potravin s dlouhou trvanlivostí. Samozřejmě se nezásobte, jako by svět očekával jadernou válku. Pořád vám může nákup zavést dodávková služba nebo někdo blízký. Nicméně lepší je, pokud takovou možnost nebudete muset vůbec řešit. V dnešní době můžete spoustu potravin dát do mrazáku. I tak se ale nejspíše ke konci karantény dozvíte, že uvařit dobrý oběd se dá i z mála ingrediencí.

Konečně čas na to jíst zdravě
Pokud dojde k situaci, kdy budete muset zůstat doma izolovaní od společnosti, využijte to jako období, kdy se konečně můžete naučit jíst pestrou a vyváženou stravu. Ideální je rozdělit si potraviny na luštěniny a obilniny a snažit se tyto složky pravidelně střídat. Zároveň si můžete vytyčit dny, ve kterých omezíte maso. Vědci i specialisté na zdravé stravování tvrdí, že ideální je alespoň jeden den v týdnu zařadit do jídelníčku rybu.

Vybírejte, co máte rádi
Do zásoby byste měli ze sypkých produktů zařadit hlavně rýži, těstoviny a mouku. Můžete ale přidat i fazole, cizrnu, hrách, čočku, jáhly, oves, pohanku, bulgur, kuskus, kroupy, amarant nebo třeba mungo. Až vás těstoviny omrzí, bude najednou z čeho vybírat. Dobře zvažte vaše kuchařské dovednosti a podle toho potraviny vybírejte, protože nerozbalené balíky potravin také nejsou ničemu prospěšné.
Rada na závěr! Nezapomeňte si nakoupit i pár drobností, které vám zaručeně zpříjemní den:
- nějaké sladkosti,
- káva a čaj,
- minerálky a džusy.
