Angel 564351 1920

Originální vánoční ozdoby si vyrobíte snadno, i na poslední chvíli

Nákupní centra nabízejí obrovské množství domácích dekorací. Zlaté české ručičky se ale nezapřou a stále větší oblibě se mezi Čechy těší doplňky vlastní výroby, neboli DIY styl. Vyhnete se frontám v obchodech a zároveň ušetříte i vaši peněženku.

Vánoční výzdoby podle vašeho gusta

S nastávajícím obdobím Vánoc si vyrobte vlastní papírové vánoční ozdoby. Stromeček si ozdobíte na míru vašim potřebám a nemusíte zůstat pouze u zdobení stromečku. Papírovými doplňky si vyzdobíte celou domácnost.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Výrobky a tvoření z papíru pochází z japonských origami skládanek. Vaší inspiraci a fantazii se ale meze nekladou. Na Pinterestu a dalších stránkách s inspirací najdete mnoho návodů na skládání papírových ozdob. Potřebujete jen základní nástroje:

  • Nůžky a papír s vyšší gramáží
  • Lepidlo
  • Třpytky, barvy a další doplňky na ozdobení
Mohlo by vás zajímat:  Kůže v interiéru je in!

Šetříte přírodu i peněženku

Za vlastní vánoční dekorace ušetříte. Papír s dekorací sice stojí více než běžný kancelářský. I tak ale za papírové vánoční ozdoby utratíte méně než za ozdoby z obchodů. Odměnou za vaše úsilí bude pocit z dobře vykonané práce. DIY doplňky navíc skvěle působí na návštěvy.

Skládání vánočních ozdob ocení i maminky s dětmi. Při hlídání nezbedných ratolestí přivítají každý moment, kdy se jejich děti na chvíli zklidní. Společné skládání a příprava vánoční ozdob vaše děti zabaví a přinese vám příjemně strávené chvilky.

Mohlo by vás zajímat:  Nakupování v second handech stoupá v oblíbenosti, koupené oblečení ale trpí jednou vadou
Zdroj obrázku: Pixabay.com

Celá DIY filozofie se navíc zakládá na obnovitelnosti a recyklaci. Vánoční ozdoby použijete i několikrát za sebou. V obchodech často seženete i recyklované papíry pocházející z obnovitelných zdrojů. Výrobou vlastních ozdob tak šetříte nejen vlastní účet, ale i přírodu.

Výroba papírových ozdob je snadná. Internet vám přinese mnoho návodů a inspirace. Vlastními vánočními ozdobami uděláte radost i pod stromečkem. Vánoční dekorace vytvořené svépomocí prosvětlí vaši domácnost a navodí útulnou atmosféru.

 

 

 

Přidat na Seznam.cz