Citron, jedlá soda a ocet: Nic víc pro úklid domácnosti není potřeba

Pokud se snažíte řídit se ekologicky, víte, že se nejedná o nejlevnější možnost. Ekologické prostředky jsou zkrátka dražší než ty ostatní. Na druhou stranu, abyste uklidili svůj domov přírodním, ale i ekonomickým způsobem, nemusíte je kupovat. Postačí vám tři suroviny, které již doma máte. V podstatě se jedná o potraviny, které používáme téměř každý den:

  • citron,
  • jedlá soda,
  • ocet.

Díky nim se zbavíte zbytečných chemikálií ve svém domově.

Ocet čistí povrchy a odstraňuje pachy

Mnoho lidí se octu vyhýbá, protože jeho vůně se jim zdá příliš silná. Naštěstí tato vůně nevydrží dlouho – časem vymizí. Ocet je silním prostředkem na čištění a také praní, proto byste ho rozhodně neměli zatracovat jen pro jeho nepříjemný zápach. Ocet využijete taktéž pro mytí skel a zrcadel. Poradí si i s vodním kamenem v domácích spotřebičích nebo například ve sprchových koutech. Ocet neobsahuje škodlivé chemikálie, a proto jej lze použít k čištění celého domu.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Jedlá soda odstraní pachy a skvrny

Jedlá soda neutralizuje pachy a také účinně odstraňuje skvrny. Proto je jedlá soda skvělá k čištění a praní prádla. Soda prádlo krásně vybělí, takže se hodí použít zejména na bílé oblečení, které již časem zažloutlo. Díky sodě se můžete zbavit také nejodolnějších nečistot z hrnců a pánví. Pokud máte zablokovaný odtok, můžete na něj použít sodu nebo také ocet. Jedlá soda se skvěle hodí také k mytí starého koberce nebo pohovky.

Mohlo by vás zajímat:  Na každou skvrnu funguje něco jiného, ale všechny nakonec zmizí

Citron osvěžuje a září

Z citronu můžete využít kůru i šťávu. Pomocí citronové kůry vyčistíte celé umývadlo. Nakrájený citron můžete dát do lednice, protože pohlcuje nepříjemné pachy. Mnoho profesionálních kuchařů používá citron k mytí dřevěného krájecího prkénka. Citron je zkrátka skvělým prostředkem, který nahradí i ty nejdražší čisticí prostředky. Kyselina citronová obsažená v něm je vynikající také pro odstranění skvrn, mastnoty i vodního kamene. Je skvělá pro nahrazení octa, pokud vám vadí jeho vůně.

Přidat na Seznam.cz