Dlouhodobý zápach na toaletě pomohou eliminovat přírodní aromatické prostředky

Krátkodobý zápach nemusí na toaletě signalizovat žádný problém, protože svým způsobem patří k jejímu účelu, ale pokud bez zjevné příčiny přetrvává, je třeba věc řešit. Zápach je o to nepříjemnější zejména tehdy, pokud vaše toaleta netvoří samostatnou místnost, ale je součástí koupelny.

Pokud již nezabírají průmyslově vyráběné osvěžovače vzduchu, ať už ve formě spreje, nebo například gelu, můžete vyzkoušet neméně účinné a mnohem šetrnější přírodní metody.

Zdroj obrázku: Freepik

Ocet

K pročištění vzduchu v koupelně kombinované s toaletou můžete úspěšné využít směs vody a octa, která má vynikající absorpční a čisticí vlastnosti. Pokud jde o poměr, pak na půl litru vody počítejte s polovinou běžné sklenice octa. Roztok přelijte do láhve s rozprašovačem a koupelnu jím postříkejte nejlépe před spaním. Ráno ji dobře vyvětrejte.

Citronová kůra

O citronové kůře je známo, že je schopna nejen příjemně provonět prostor, ve kterém je umístěna, ale také pohlcovat nechtěné pachy. Čím čerstvější je, tím intenzivněji voní a tím více také pohlcuje. Rozmístěte ji tedy na několik míst ve vaší koupelně a nezapomeňte ji pravidelně nahrazovat čerstvou.

Mohlo by vás zajímat:  Triky, díky kterým vydrží svíčka hořet mnohem déle
Zdroj obrázku: Freepik

Levandule

Levandule má tu výhodu, že absorpční schopnost i příjemnou vůni si uchovává také po usušení. Samozřejmě pokud máte možnost použít k provonění koupelny čerstvé rostliny, je to to nejlepší, ale i sušená levandule dobře poslouží a můžete ji v koupelně rozmístit do mističek nebo rozvěsit sáčky, které ji obsahují. Účinný je dokonce i levandulový éterický olej, pokud přidáte několik kapek do malého množství vody.

Koření

Rovněž některé aromatické druhy koření mají schopnost absorbovat pachy, a přitom místnost naplnit příjemnou vůni. Výhodou jejich působení také je, že koření má antibakteriální účinky a prostor chrání i před přemnožením hub a plísní. Osvědčila se kombinace anýzu a skořice, přičemž by se nemělo jednat o mleté koření, ale ideálně o celé kousky, které by měly být umístěny na několika místech.

Zdroj: https://www.bobvila.com/slideshow/the-8-easiest-ways-to-eliminate-bathroom-odor-51808
Přidat na Seznam.cz