Rucniky1

Ručníky znovu získají svou ztracenou hebkost při správném praní i sušení

Mít stále měkké a hebké ručníky určitě není nic samozřejmého. V důsledku častého praní, sušení, ale někdy i žehlení dostávají vlákna ručníků pořádně zabrat a je jen otázkou času, kdy zhrubnou a už nebudou na dotek tak příjemné. Pomocí jednoduchých triků si ale můžete měkkost osušek obnovit rychle a snadno. Stačí jen dodržovat několik zásad.

Ručníky byste měli prát zvlášť od ostatního oblečení

Stejně jako jiné materiály i ručníky potřebují v bubnu prostor, aby se mohly pořádně vyprat, proto pračku zbytečně nepřeplňujte. Před samotným praním ještě zkontrolujte, na jakou teplotu se ručníky smí vyprat, abyste z pračky nakonec nevytáhli mini ručníky, které na nic nevyužijete. Nejčastěji se perou na 60 stupňů, protože už taková teplota ničí bakterie, které se v ručních a osuškách usazují velmi často.

Mohlo by vás zajímat:  Prázdné obaly od vajíček lze využít kreativně pro uschování drobností nebo jako květináčky
Zdroj obrázku: Freepik

Základem je nepoužívat mnoho pracího prášku, který se může zanést do vláken a tím je poškodit. Lepší bude používat tekuté gelové prostředky nebo kapsle, které jen vhodíte do bubnu pračky a nemusíte se o nic starat. Jestli nechcete používat chemické prostředky, můžete místo nich použít například jedlou sodu nebo ocet. Octem můžete pračku také vyčistit po vyprání, abyste odstranili nečistoty.

Pokud použijete jedlou sodu, dejte prát bílé ručníky

Jedlá soda má mimo čisticí funkce také bělicí účinky, takže s ní můžete vyprat nejen bílé ručníky, ale také bílé prádlo nebo záclony či závěsy. Ručníky by se neměly ždímat na vysoké otáčky, protože to ničí vlákna. Raději je nastavte na nejnižší hodnotu. A jestli jste byli zvyklí ručníky žehlit, měli byste od toho upustit, protože kvůli tomu budou vlákna hrubnout, lámat se a ručník už nikdy měkký nebude.

Mohlo by vás zajímat:  Slupka od banánů rozhodně do koše nepatří, v kosmetice dokáže zázraky
Zdroj obrázku: Freepik

Pokud je sušíte venku, nedávejte je na slunce, které by také mohlo vlákna poškodit. Lepší bude dát je do stínu, kde bude foukat jemný vítr, který je hezky vysuší a provzdušní. Jestliže se bojíte, že kvůli octu budou ručníky zapáchat, můžete do máchání přidat několik kapek éterického oleje.

Zdroj: https://turkishtowelcompany.com/how-do-i-keep-towels-soft/
Přidat na Seznam.cz