towels-1615475_1920

Jednoduchý trik pro extra měkké ručníky využívají i hotely po celém světě

Každý z nás touží po nádherně měkkých ručnících, do kterých můžeme zcela bez problémů zabořit i celý obličej. Avšak ne vždy se to daří. Po vyprání mohou být ručníky nepříjemně hrubé a tvrdé. Naštěstí existuje poměrně jednoduché řešení, jak docílit měkkosti ručníků. Nepotřebujete k tomu žádné chemické přípravky. Postačí vám běžně dostupné ingredience.

Co bychom si měli připravit?

Abychom získali krásně měkké ručníky, budeme potřebovat následující ingredience:

  • Jedlá soda
  • Ocet

Pokud si myslíte, že díky aviváži budou vaše ručníky svěží a nadýchané, nemáte pravdu. Aviváž je vhodná k použití na ručníky pouze občas. Je to proto, že změkčovač obsažený v ní může vytvořit vrstvu, která brání absorpci vody. Tím pádem ručník nebude schopný vsáknout vodu a navíc časem tvrdne. Chcete-li tuto vrstvu odstranit (a také se zbavit skvrn, nečistot a bakterií), namočte ručníky do horké vody s trochou jedlé sody. Po jedné hodině přistupte k dalšímu kroku.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Ocet pro měkké ručníky

Chcete-li odstranit ty nejodolnější skvrny, použijte ocet, místo aviváže dáte sklenici octa, pomůže to nejen důkladně vyčistit prádlo, ale zjemní ho.

Mohlo by vás zajímat:  Automatická pračka je jedním z nejlepších vynálezů. Naučte se prát účinně a úsporně

Jak sušit ručníky

Také sušení ručníků je důležité pro dosažení měkkosti. Nesušte ručníky na přímém slunečním světle, protože díky tomu zase ztvrdnout. Nejlepší je sušit je ve stínu nebo při západu slunce. Pokud však máte sušičku, je to úplně nejlepší řešení.

Vyperte i nové ručníky

Většina z nás má ve zvyku nové oblečení a také ručníky před prvním použitím vyprat. Ano, je to skutečně dobré řešení, zejména co se ručníků týká. Ručníky, které opustily továrnu, jsou potaženy voskem, který by mohl způsobit jejich tvrdnutí. Proto je dobré je vyprat. Nejen, že se zbavíte nechtěné vrstvy vosku, ale je to také hygienické. Nikdy nevíte, co se s ručníkem dělo předtím, než se dostal k vám do koupelny.

Přidat na Seznam.cz