Balkon1

Vytvořte si z balkonu místo relaxace a odpočinku, vsaďte na pohodlné doplňky a rostliny

Chcete si vytvořit útulné posezení na balkoně, kde budete moci trávit volné chvíle na čerstvém vzduchu? V takovém případě se vám bude hodit následující návod, s jehož pomocí si jednoduše zařídíte menší i větší balkon. Díky několika základním prvkům si vytvoříte příjemné posezení. A co všechno budete potřebovat a podle čeho jednotlivé prvky vybrat? To se dozvíte v tomto článku.

Správná volba nábytku

V první řadě je důležité vybrat ty správné kusy nábytku. Jejich velikost a typ přizpůsobte tomu, jak velký balkon máte k dispozici. Pokud jde o menší prostor, bude stačit malý stoleček s židlí. Na větším balkonu si bez problémů vytvoříte útulné posezení s větší sedačkou a podobnými prvky. Při výběru nábytku nezapomeňte zohlednit také to, jestli bude na balkoně celoročně, nebo zda ho budete na zimu někam uklízet.

Mohlo by vás zajímat:  Holuby na balkonech nekrmte, naopak tyto příživníky co nejdříve vyžeňte
Zdroj obrázku: Freepik

Vyberte odolné materiály se snadnou údržbou

Aby mohl zahradní nábytek dobře sloužit, musí být z vhodného materiálu. V praxi jde nejčastěji o plast či ratan. Obě varianty mají dlouhou životnost a zároveň poměrně snadnou údržbu. Skvěle se tak hodí pro nábytek na balkon i zahradu, kde s jejich pomocí vykouzlíte útulné posezení. Nezapomeňte také na drobné doplňky, jako podsedáky a pohodlné opěrky, aby sezení bylo ještě o poznání více pohodlné a příjemné.

Doplňte květiny, které se vám líbí

Krásný balkon je zároveň téměř vždy potřeba doplnit trochou květin. Vybírejte z různých balkonových rostlin, jako jsou muškáty, petúnie, begonie a další. Výběr konkrétního druhu přizpůsobte světové straně, na kterou je balkon orientovaný, i tomu, jak hodně péče zvolená varianta bude vyžadovat.

Mohlo by vás zajímat:  Zákeřné štěnice mohou napadnout i váš dům. K proniknutí jim stačí málo
Zdroj obrázku: Freepik

Nakonec jistě zjistíte, že krásně kvetoucí balkon není žádný problém a hravě si ho zařídíte i na celkem malém prostoru, kde však musíte být o poznání kreativnější při výběru vhodného zařízení a jeho kombinace.

Zdroj: https://www.housebeautiful.com/room-decorating/outdoor-ideas/g26331019/balcony-decorating-ideas/
Přidat na Seznam.cz