Side View Man Loading Dishwasher

Ručník zavěšený v myčce pomůže, aby umyté nádobí bylo dokonale suché

Stát u dřezu a omývat nádobí? V dnešní době? Naprosto šílená představa. A nejen ta, málokdo si může takový luxus v podobě plýtvání časem dovolit. Myčka patří jednoznačně mezi zařízení, která šetří čas, ale současně peníze. Tento spotřebič totiž potřebuje na umytí určitého množství nádobí méně vody i elektrické energie. Jenže i myčka má svá úskalí, zejména je problémem kapající nebo ustálená voda na čistém nádobí. Před uložením do skříněk pak většina sáhne po utěrce a jednotlivé kousky dosuší. Příště stačí provést jednoduchý trik.

Mohlo by vás zajímat:  Generální úklid vyžaduje spoustu času, mnoho činností si ale můžete usnadnit

Skvrny a nánosy

Přístroj signalizuje dokončení mycího cyklu, je tedy čas nádobí vyjmout a uklidit. Jenže jaký šok nastane po otevření dvířek, když se zjistí, že nádobí je mokré a potřebuje dosušit. Někteří spotřebitelé nechají dvířka otevřená několik hodin, i přesto mohou loužičky zůstávat na otočených hrnečcích a dalších rovných plochách. Ostatní nádobí pak může trpět na šmouhy způsobené vysušením vody, kdy na povrchu zůstává plak z vodního kamene.

Zdroj obrázku: Freepik

Flekaté příbory a skleničky

Největším problémem s nedostatečným vysušením se projevuje na jemném porcelánu, na skle nebo na kovech. Skvrny hyzdí zejména hrnečky z jemného porcelánu či keramiky, skleničky a příbory. To je důvod, proč lidé raději utírají ještě mokré nádobí utěrkou, aby se vyhnuli nepříjemným situacím, kdy návštěva nevěřícně kroutí nad flekatým nádobím hlavou. Naštěstí existuje trik, který vše vyřeší. Na sociálních sítích totiž někteří uživatelé zveřejnili vychytávku, díky které k tomuto okamžiku už nikdy nedojde.

Mohlo by vás zajímat:  Nejlepší a nejprodávanější pračky 2023

Vychytávka pro usnadnění práce

Tipy, rady, vychytávky nebo takzvané life hacky se řadí mezi hity online prostředí, některé skutečně fungují skvěle, například tento s malým ručníkem. Jak docílit suchého nádobí po dokončení mycího cyklu v myčce? Jakmile přístroj signalizuje konec, do otevřených dveří se zavěsí menší ručník a dvířka se znovu zavřou. Myčka se ponechá zavřená dalších dvacet minut, poté se může nádobí rovnou skládat do linky a skříněk. Ručník absorbuje vlhkost a páru z vnitřku, nádobí je pak dokonale suché.

Zdroj: https://www.realhomes.com/advice/dishwasher-cleaning-hacks
Přidat na Seznam.cz