Vyčistit troubu je mnohdy nadlidský úkol. S několika triky to ale bude hračka

Vyčistit troubu je mnohdy nadlidský úkol. S několika triky to ale bude hračka

Jestli stojíte denně v kuchyni, určitě víte, že je nutné čistit troubu pravidelně po každém použití. Přitom existují jednoduché metody, díky kterým bude úklid trouby snadný a rychlý. Nebudete muset trávit hodiny čištěním, ale trouba bude zářit. Je nutné vědět, jaké prostředky použít na konkrétní typ trouby.

Můžete použít prostředky, které najdete doma v kuchyni

V plynové troubě se rychle usazují nečistoty. Můžete nechat mřížky přes celou noc namočené ve velké míse nebo ve vaně, kterou naplňte horkou vodou a saponátem. Můžete použít nezředěný ocet nebo koncentrovaný prostředek na mytí nádobí. Ráno po odmočení půjdou nečistoty odstranit mnohem snadněji, stačí použít hadřík na nádobí.

Mohlo by vás zajímat:  Vrzání dveří vyvede z klidu i největšího pohodáře. Účinnou pomoc najdeme v každé koupelně

Jestli máte keramickou troubu, je potřeba ji umýt, až když je úplně vychladlá. Na menší nečistoty můžete použít přípravky, které jsou určené přímo na keramické sporáky. Pokud se do trouby nebo na sporák vysype cukr nebo se něco přilepí, můžete na odstranění použít speciální špachtli, kterou koupíte v obchodě.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Sporáky z oceli jsou náchylnější k poškození

Pokud se rozhodnete pro ocelový materiál, budou se na něm snadno usazovat nečistoty a může dojít také k poškrábání. Proto je vhodné takový sporák nedrhnout, ale raději špínu odmočit vlhkými papírovými utěrkami. Dávejte pozor, aby na povrchu nebyla voda, která na něm zanechá nehezké skvrny. Lesk můžete takovému sporáku dodat citronem, který stačí nakapat na plochu a vytřít.

Mohlo by vás zajímat:  Pitná voda není samozřejmost. Šetřit s ní může každý, pomohou i malé změny

Nicméně ať se jedná o jakýkoli materiál, důležitá je pravidelnost čištění. Pokud necháte troubu nebo sporák špinavé několik dní, těžko se budou nečistoty odstraňovat i velmi účinnými prostředky. Ušetříte si čas v kuchyni, pokud budete spotřebiče mýt po každém použití. Stejně umývejte také mikrovlnnou troubu nebo lednici. V konečném důsledku nebudete úklidem trávit celou věčnost.

Zdroj: https://www.which.co.uk/reviews/built-in-ovens/article/how-to-clean-your-oven-a419b7m6z4XU
Přidat na Seznam.cz