Flat Lay Real Estate Concept

Ponechání klíčů v zamčených dveřích neochrání domov před vloupáním

Často podnikáme mnoho kroků, které jsou zaměřeny na zvýšení bezpečnosti členů domácnosti a věcí nahromaděných v bytě. Necháváte-li klíč na noc v zámku, abyste zabránili ve vstupu zlodějům, dávejte si pozor, protože opak může být pravdou.

Nevěřte tomuto mýtu

Při vstupu do domu reflexivně otočíme klíčem a obvykle jej necháme v této poloze. Na jedné straně je to v mnoha případech automatická akce a na druhé straně bývá také promyšlená. Koneckonců, v okamžiku, kdy je klíč v zámku, nelze jej otevřít druhou sadou zvenčí. Je obtížné nesouhlasit. Zároveň by bylo nerozumné očekávat, že zloději použijí klíč, který dokonale odpovídá mechanismu umístěnému v našich dveřích.

Mohlo by vás zajímat:  Hnojivo z cibulových slupek podpoří muškáty v bohatém kvetení

Klíče mají charakteristický tvar a jejich tvar dokonale zapadá do zámku, což umožňuje otočit celý mechanismus a odemknout nebo zamknout dveře. V okamžiku, kdy necháme klíč v zámku, celý systém zůstane v odemčené poloze. Ukazuje se, že to nahrává zlodějům, kteří hledají snadný způsob, jak se dostat dovnitř.

Zdroj obrázku: Freepik

Zajistěte si domov

Pokud jde o klíč, stačí v malé míře upravit své návyky. Do zámku jej můžete vložit pouze částečně. Je to účinnější způsob než zablokovat mechanismus a zabránit vniknutí potencionálním zločincům. Je důležité, abyste si zvykli zavírat dveře, i když jste se jen na chvíli vrátili domů. Nenechávejte klíče na viditelném místě přímo u vchodu. Rovněž se nedoporučuje nechávat peněženku a jiné cenné předměty na chodbě.

Mohlo by vás zajímat:  Na topnou sezónu se vyplatí připravit. Kvůli jedné chybě si zbytečně ničíme zdraví

Určitě si neschovávejte klíče pod rohožku, květináč nebo jiné „promyšlené“ místo. Zloději přesně vědí, kde mají hledat náhradní klíč. Dávejte si také pozor při ztrátě klíčů. V takovém případě je lepší vyměnit zámky na vchodových dveřích. Nikdy nevíte, jestli jste je opravdu ztratili, nebo vám je někdo schválně ukradl, aby měl přístup do vašeho domova.

Zdroj: https://www.caldersecurity.co.uk/is-it-safe-to-leave-your-keys-in-the-back-of-the-door/
Přidat na Seznam.cz