Nepříjemné pachy v lednici zmizí díky správnému skladování i lapačům pachů

Nepříjemné pachy v lednici zmizí díky správnému skladování i lapačům pachů

Už vás nebaví otevírat ledničku, jen aby vás do nosu udeřily nepříjemné pachy? Mohou dokonce naznačovat, že máte problémy s uskladněním potravin, což vede k plýtvání, nebo přinejhorším i k onemocnění. Pojďme se podívat na několik praktických tipů, které vám pomohou nepříjemné pachy v lednici nadobro eliminovat.

Udržujte chladničku v čistotě a pořádku

Čistá a dobře uspořádaná lednice je klíčem k prevenci nepříjemných pachů. Nezapomeňte utírat rozlité tekutiny a skvrny, jakmile k nim dojde, a pravidelně uklízejte i potraviny, kterým prošla expirační lhůta. Pachy v lednici eliminujete také tím, že budete správně skladovat potraviny. Například syrové maso by mělo být vždy uloženo na spodní polici, aby nedocházelo k jeho odkapávání. Zde je několik dalších tipů, jak udržovat chladničku čistou a uklizenou:

  • Pravidelně odstraňujte prošlé nebo zkažené potraviny.
  • Rozlité potraviny a skvrny utírejte, jakmile k nim dojde.
  • Pomocí nádob a sáčků oddělte různé druhy potravin a zabraňte křížové kontaminaci.
Mohlo by vás zajímat:  Netradiční přísady dodají vývaru zcela nový rozměr. Díky octu a kari bude jeho chuť nepřekonatelná

Kromě udržování čistoty a pořádku v chladničce existují některé přírodní materiály pohlcující pachy, které můžete použít, abyste udrželi nepříjemné pachy na uzdě. Do lednice můžete například postavit otevřenou misku s jedlou sodou, která pohlcuje pachy, nebo můžete použít aktivní uhlí, které pohlcuje vlhkost a pachy.

Zdroj obrázku: Freepik

Zkontrolujte teplotu v chladničce

Na vznik nepříjemných pachů může mít vliv také teplota uvnitř chladničky. Pokud je příliš vysoká, potraviny se začnou mnohem rychleji kazit, což vede k nepříjemným pachům. Abyste nemuseli často řešit pachy v lednici, zkuste nastavit regulaci teploty na nižší hodnotu. V ideálním případě by v chladničce mělo být něco mezi 1,6 a 3,3 stupni Celsia. Ke kontrole teploty můžete použít teploměr, který má každá modernější lednička již zabudovaný, a podle toho upravit nastavení.

Mohlo by vás zajímat:  Hliníková fólie najde využití nejen v kuchyni. Šikovné vychytávky usnadní každodenní život

Používejte přírodní pohlcovače pachů

Pokud hledáte přírodní způsob, jak udržet svěžest uvnitř chladničky, existuje několik možností. Vhodné je použít citrón, který se hodí k pročištění vzduchu, stačí ho rozkrojit na polovinu a vložit do lednice, aby pohlcoval pachy. Na pomoc si můžete vzít také ocet, namočte kousek hadříku do octa a vytřete jím vnitřek chladničky. Zajímavou alternativou je také kávová sedlina v misce, kterou stačí jen postavit do ledničky.

Zdroj: https://www.goodhousekeeping.com/uk/house-and-home/household-advice/a680917/get-rid-of-unpleasant-smells-fridge/
Přidat na Seznam.cz