businessman-1284463_1920

Po příchodu skončí obvykle na rohožce, přitom nejen v zimě boty vyžadují větší péči, aby sloužily, jak mají

Spoustu lidí řeší péči o boty až v momentu, kdy už jsou špinavé. To není úplně dobře, jelikož je nechráníte preventivně proti špíně a vnějším vlivům. Pak se může stát, že svým oblíbeným botám krátíte životnost a musíte do obchodu pro nové dříve. Pokud si teď říkáte, že se o své boty dobře staráte preventivně, že je přeci impregnujete dříve, než je začnete nosit, zklamu Vás. Je to samozřejmě ta lepší varianta, ale Vaše boty stále nemají takovou péči, jakou by potřebovaly, aby Vám mohly dlouho sloužit.

Bot, které velmi dlouho vydrží bez péče je opravdu hodně málo. Výjimečně na takový pár bot můžete narazit, ale v dnešní době je to spíš vzácnost. Proto je dobré o své boty pečovat i preventivně, ne je vyčistit pouze, když jsou špinavé. Ano, některé boty dnes máte možnost vyprat v pračce, tím se samozřejmě práce kolem nich sníží na minimum. Nemůžete si to ale dovolit u všech bot. Abyste věděli, jak byste se o své boty měli starat pořádně, dočtěte si tento článek do konce. Najdete zde dvě velmi důležité informace:

  • jak pečovat o své boty preventivně
  • zvláštní informace pro kožené boty
Mohlo by vás zajímat:  I v malé ložnici se můžeme cítit pohodlně. Každý centimetr lze šikovně využít
Zdroj obrázku: Pixabay.com

Botám byste měli dopřát drobnou péči denně

Boty je potřeba čistit zvenku, ale nesmíme zapomenout ani na to, že uvnitř jsou také potřeba vyčistit. Čistit boty z venku není žádná složitá věc. Velmi užitečné je otřít boty jen vlhkým hadříkem. Pokud jsou na nich nečistoty většího rázu, vezměte jen jemný štětec nebo kartáč, opatrně je otřete jím a nakonec i vlhkým hadříkem. Pokud se jedná o boty z plastu, u těch můžete nanést trochu mýdla nebo jakéhokoli mycího prostředku na vlhký hadřík.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Jak správně pečovat o boty z kůže

Kožené boty jsou velmi citlivé na poškrábání. Proto byste kožené boty v žádném případě neměly čistit kartáčem. Proto je potřeba pečovat o kožené boty jemně a citlivě. Jinak by mohlo dojít k deformaci boty a poškození tkání. Pro kožené boty je ideální mít doma zásobu impregnace a různých krémů přímo na kožený materiál.

Mohlo by vás zajímat:  Dobrá zpráva pro odpůrce pavouků: existují metody, jak se jich jednou provždy zbavit

Vždy dbejte na to, z jakého materiálu boty jsou. Čím a jak je budete čistit vždy záleží na jejích materiálu. Nevhodnou péčí byste si boty mohli akorát zničit, což by byla velká škoda. Dbejte proto rad a nečistěte boty něčím, co pro ně není vhodné. Odvděčí se Vám dlouhodobým krásným vzhledem i dlouhou životností. A to přeci stojí za to.

Zdroj: solnysh.ru, Autorský text
Přidat na Seznam.cz