Filter Coffee 3537913 1920

Rostliny k interiéru patří, postarejte se o jejich krásu domácími prostředky

Ještě než začnete sahat po chemických prostředcích na péči o květiny a rostliny, využijte přírodní metody, suroviny, které najdete v pohodlí domova. Ušetříte tím nejen cestu na nákup, ale také peníze a životní prostředí. Květinám se bude mnohem lépe dařit s produkty přírodního původu.

Dávejte si pozor, jaké suroviny používáte na různé druhy rostlin

Použít můžete například kávovou sedlinu nebo čaj, ať vodu ze sypaného, nebo sáček. Obsahují dusík, hořčík a draslík, které jsou skvělým hnojivem pro acidofilní rostliny. Mezi takové patří rododendrony, azalky nebo kapradiny. Použít jako hnojivo můžete také mléko, které je plné vápníku. Stačí ho naředit vodou a použijte ho na rostliny, které potřebují neutrální nebo alkalickou půdu, jako například aloe vera.

Mohlo by vás zajímat:  Kuchyně skrývá mnoho pokladů, které najdou skvělé využití i mimo vaření
Zdroj obrázku: Freepik

Budou mít mnohem lepší a zdravější barvu. Jako hnojivo se skvěle hodí vaječné skořápky, které také obsahují vápník. Nezapomeňte ale, že voda na vaření vajíček nesmí být slaná. S ní pak můžete květiny zalévat podle potřeby. Můžete si připravit také odvar z česneku, kterým můžete hnojit veškeré druhy rostlin. Pokud jste kuřák, můžete využít popel z cigaret. Nesmíte ho ale použít na jehličnany nebo rododendrony, které patří mezi acidofilní rostliny.

Připravte si hnojivo z banánů nebo kvasnic

Pokud si budete chtít připravit hnojení z kvasnic, budete potřebovat 10 g droždí, lžíci cukru a litr vlažné vody. Droždí společně s cukrem míchejte ve vodě, nechte na teplém místě a následným roztokem můžete zalévat rostliny v místnosti. Droždí můžete aplikovat jednou za deset dní v letním období, v zimě stačí jednou měsíčně.

Mohlo by vás zajímat:  Perfektně vyžehlený ubrus je ozdobou stolu. Všech záhybů ho zbaví maličkost ihned po vyprání
Zdroj obrázku: Freepik

Na banánové hnojivo můžete použít sušené i čerstvé slupky. Stačí je vylouhovat ve vodě a tímto roztokem zalévat květiny. Dodáte tím rostlinám minerály a zvýšíte odolnost vůči škůdcům a chorobám. Nejlepším hnojivem, jaké můžete použít, je obyčejný slepičinec, ten ale mnoho pěstitelů nemá k dispozici, takže si musí vyrobit vlastní z domácích surovin.

Zdroj: https://www.planetnatural.com/plant-care/
Přidat na Seznam.cz