Vždy čistý a uspořádaný byt můžete mít i vy, stačí pár drobných změn

Každý sní o čistém a uklizeném bytě, i když přijdou nečekaní hosté. Je ale těžké toho dosáhnout. Oblečení sice můžete nastrkat do skříně, do které se nikdo nepodívá, ale jak to udělat s prachem na nábytku nebo špinavou podlahou?

Nemyslete na úklid jako na nutnou činnost, udělejte z toho zábavu

Nejdůležitější bude namotivovat se k tomu, abyste se do úklidu vůbec pustili. Pokud si ale v místnosti uděláte pořádek, sníží se hladina stresu a vy se budete doma cítit mnohem lépe. Můžete si k úklidu pustit oblíbenou muziku, která vás bude „nutit“ pustit se do úklidu s vervou. Můžete sami sobě také slíbit odměnu, ať to bude čokoláda, nebo sledování oblíbeného seriálu.

Zdroj obrázku: Freepik

Dobré je si úklid naplánovat, abyste nechodili od jedné činnosti ke druhé a ve výsledku zjistili, že jste vlastně nic neudělali pořádně. Pro začátečníky je vhodné si připravit odpadkový koš, utěrky, krabice, vysavač a další pomůcky, které by měly být vždy po ruce. Pokud si uklidíte vše z podlahy, bude se vám lépe vytírat. Možná dokonce zjistíte, že doma máte spoustu věcí, které nepotřebujete.

Mohlo by vás zajímat:  Mastné skvrny na venkovní dlažbě vypadají nezničitelně, ne však s těmito triky

Nejhorší je dostat prach z nábytku a vytřít podlahy

K utírání prachu vždy používejte hadřík z mikrovlákna. Nebude prach dále vířit a budete vědět, že je prostor dokonale čistý. Doma rozhodně nedržte různé dekorace nebo suvenýry známé jako „lapače prachu“. Zbytečně si jimi přiděláváte práci. Pokud svůj domov zaměříte na minimalismus, zjistíte, že toho k životu opravdu mnoho nepotřebujete. A úklid bude snazší a rychlejší.

Zdroj obrázku: Freepik

Správně uklizenému domovu pomůže také pravidelné větrání místností. Používejte pravidelně osvěžovače vzduchu a postarejte se o květiny, které jsou okrasou každého bytu, ale jen pokud se jim dostává pravidelné péče. Můžete si pořídit nábytek, který bude mít vestavěné police. Do otevřených můžete koupit organizéry nebo boxy, vždy se snažte nábytek sladit se zbytkem místnosti.

Zdroj: https://blog.nationwide.com/how-to-clean-house-fast/
Přidat na Seznam.cz