Washing Powder 1500058 1920

Recept na ekologické a šetrné praní tkví ve třech ingrediencích. Tento prací prášek si zamilujete

Kupovaný prací prášek vám sice poslouží, ale zároveň si přinášíte do domova nebezpečné chemikálie, které nejsou dobré pro přírodu ani pro vás. Proto je mnohem lepší, když si ho sami vyrobíte v pohodlí svého domova. Potřebujete na to jen pár základních ingrediencí a pár minut času. Skvělé je, že se tento produkt skládá jen ze tří složek a budete přesně vědět, v čem perete své prádlo.

Sežeňte si vše, co potřebujete

Budete-li si připravovat jednotlivé dávky na praní, nepotřebujete žádné velké množství, ale my si vyrobíme rovnou 2,5 kg domácího prášku, který vám vystačí asi na 30 praní (cca 80 g na jednu dávku). Velkou výhodou je, že to nebude nijak drahé, příprava je velmi jednoduchá, rychlá a přesně budete vědět, s čím pracujete. A to je k nezaplacení.

Mohlo by vás zajímat:  Čistý vzduch v domácnosti přímo ovlivňuje naši pohodu i zdraví, starejte se o něj
Zdroj obrázku: Freepik

Na výrobu si pořiďte:

  • 1 kg jedlé sody – dokonale změkčuje vodu a eliminuje nepříjemný zápach,
  • 1 kg boraxu – změkčuje vodu, odstraní skvrny a ničí bakterie a viry,
  • 1/2 kg mýdlových vloček nebo strouhaného mýdla.

Vše promíchejte a máte hotovo

Vložte všechny přísady do velké nádoby a důkladně promíchejte. Používejte při tom gumové rukavice, protože některé přísady mohou dráždit pokožku. Pokud chcete, aby vaše prádlo krásně vonělo, můžete přidat do prášku 10–15 kapek vašeho oblíbeného éterického oleje a znovu promíchat. Nejčastěji se používají oleje z levandule, čajovníku, citronu nebo máty.

Mohlo by vás zajímat:  Jaro je daleko, na talíři ho ale můžeme mít kdykoli. Jedlé květy rozzáří každé menu
Zdroj obrázku: Freepik

Skladování pracího prostředku je samozřejmě důležité, stejně jako skladování čehokoli jiného. Domácí prášek uchovávejte v dobře uzavřené velké nádobě, plastové krabičce s víkem nebo v silných fóliových sáčcích, jestli vám to vyhovuje více. Nejlepší jsou sáčky se speciálním jezdcem nebo zapínáním na strunu. Nasypte odměrku nebo lžíci do pračky (dvě ploché lžíce na jedno praní) a můžete si užít nádherné vůně a dokonalé čistoty svého oblíbeného oblečení.

Zdroj: https://greenecofriend.co.uk/eco-friendly-washing-powder/
Přidat na Seznam.cz